Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Turowie

 

Nawigacja

 • 14.12.2014

  Dnia 13.12.2014 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Gwdzie Wielkiej odbyły się Mistrzostwa  Gminy Szczecinek w  Mini Piłce Ręcznej dziewcząt.  W mistrzostwach brały udział reprezentacje szkół podstawowych z: Gwdy Wielkiej, Parsęcka, Sporego, Turowa, Żółtnicy.

  Naszą szkołę reprezentowały:  

  Dziwota Katarzyna,  Kopczyńska Daria,  Rak Natalia, Sobolczyk Julia,  Sobolczyk Martyna, Tomaszewska Eliza, Zalejasz Wiktoria, Zelmanowska Alicja.

  Po zaciętej walce w systemie „każdy z każdym”,  przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa, reprezentantki naszej szkoły zajęły I miejsce zdobywając tytuł Mistrzowski i tym samym awansując do dalszych rozgrywek w Mistrzostwach Powiatu .

  Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, życząc dalszych sukcesów sportowych.

                                                         Leszek Turkowski

 • 14.12.2014

  Dnia 12.12.2014 r. w hali sportowej w Turowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szczecinek w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z terenu Powiatu Szczecinek.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Stawowczyk Szymon i  Norbert Lange

   Po zaciętej walce przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa Szymon Stawowczyk i Norbert Lange wywalczyli I miejsce w powiecie szczecineckim, tym samym awansując do rozgrywek regionalnych. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, życząc dalszych sukcesów sportowych.

                                                   Leszek Turkowski

 • Dnia 29.11.2014 r. w Parsęcku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Gminy Szczecinek w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z terenu Gminy Szczecinek.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

  I Zespół w składzie:

  Stawowczyk Szymon i Norbert Lange

  II Zespół w składzie:

  Sokołowski Allan i Waszczuk Kacper

  Po zaciętej walce przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa Szymon Stawowczyk i Norbert Lange wywalczyli I miejsce, tym samym awansując do rozgrywek powiatowych. Allan Sokołowski i Kacper Waszczuk po zaciętych i wyrównanych pojedynkach setowych zajęli VI miejsce. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły życząc dalszych sukcesów sportowych.

  Mistrzostwa Powiatu z udziałem naszych reprezentantów odbędą się w hali sportowej w Turowie dnia 12.12.2014 r. o godz. 9:15,  na które serdecznie wszystkich  zapraszamy.

                                                                                                                           Leszek Turkowski

 • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
  07.12.2014

  Dzień MIKOŁAJEK
  To nie dzień bajek,
  Tu wszystko stać prawdziwe się może,
  Więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja
  Możesz być pewny - on Ci pomoże!

   

  Od kilku dni uczniowie naszej szkoły czekali na 5 grudnia. Rozmawiali o tym, że tego dnia może przybyć do szkoły św. Mikołaj .Już od samego rana   nasłuchiwali, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. I stało się! Pomimo braku białego puchu,  przybył  Św. Mikołaj. Dzieci z naszej szkoły wcześniej przygotowały listy do św. Mikołaja, które zostały odczytane przez uczennicę klasy III-Julię Rój oraz ucznia klasy II-Michała Grzystka. Wzruszony Mikołaj obiecał uczniom, że spełni ich prośby, natomiast uczniowie obiecali Mikołajowi, ze będą grzeczni, ze nawzajem będą się o siebie troszczyć i sobie pomagać. Następnie dzieci poprosiły Mikołaja o wspólną zabawę. Zaczęły się wspaniałe tańce przy dźwiękach muzyki. Po zabawie dzieci rozeszły się do swoich klas, gdzie cierpliwie czekały na rozdanie przez Mikołaja prezentów oraz wspólne zdjęcie. Kiedy nadeszła chwila rozstania,  pożegnaniom nie było końca. Święty Mikołaj obiecał, że odwiedzi naszą szkołę za rok.

 • FABRYKA BOMBEK CHOINKOWYCH,,TESTPOL''
  01.12.2014

  1 grudnia uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych ,,Testpol’’ w Polanowie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.  
  Jednym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie potrząsa się, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie. Następnie wędrują do suszarni, a stamtąd do osoby, która zajmuje się przycinaniem i kapslowaniem. Pozostawia się dłuższą końcówkę, jeżeli bombki mają być ręcznie zdobione. W „lakierni” podpatrywaliśmy jak kulki nabierają pięknych barw, a w dziale „dekoracja” przyjrzeliśmy się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, które nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła! Następnie zaproponowano nam warsztaty plastyczne, dzięki którym mogliśmy własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową. 
  Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem, które wcześniej sami ozdabiali.

                                                                                                        mgr Teresa Salamon

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE
  27.11.2014

  Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!" 

  Również uczniowie Szkoły Podstawowej w Turowie postanowili uczcić urodziny swoich najlepszych przyjaciół i z tej okazji zorganizowali wspaniały bal, do udziału w którym zaprosili swoje ukochane przytulanki. Każdy z misiów, który przybył na zabawę uczestniczył ze swoim właścicielem w tańcach i śpiewach. W Bibliotece Publiczno  Szkolnej pod kierunkiem Pani Bożeny Baran odbył się konkurs wiedzowy pod hasłem ,,Co wiesz o niedźwiedziach’’. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Następną atrakcją przygotowaną dla uczniów były projekcje filmów w których głównymi bohaterami były misie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa książek zorganizowana przez panią Baran wraz z dziećmi w bibliotece pod hasłem ,,Misiowe książeczki’’

  W zabawie wzięła udział grupa  przedszkolna oraz uczniowie klas I-III wraz ze swoimi nauczycielami. Dla dzieci z oddziału przedszkolnego była to jedna z pierwszych zabaw w przedszkolu i obecność ich pluszowych przyjaciół z pewnością dodawała im otuchy.

                                                                                                                                  mgr Teresa Salamon

 • „ANDRZEJKI –wieczór wróżb”
  01.12.2014

  Andrzejki obchodzone są w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, czyli w Wigilię dnia Św. Andrzeja. Jest to wieczór wyjątkowy, gdyż zgodnie z tradycją Św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać jaka przyszłość ich czeka. Dnia 28 listopada 2014r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa.

  Program zabawy obejmował:

  - wróżby za 1 grosz (z przeznaczeniem na Akcję Góra Grosza)

  - tańce przy muzyce

  - loterię fantową (której dochód przeznaczono na „świąteczną paczkę”)

  Zabawa była bardzo udana, dzieci odpoczywały po tańcach w klasach, gdzie mieli słodki poczęstunek, lecz gdy tylko usłyszeli dźwięki muzyki ponownie wracali. 

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA
  24.11.2014

  20 listopada został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka.  Nasza szkoła  aktywnie włączyła się w obchody tego ważnego święta. Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę ścienną na temat praw i obowiązków dzieci. Nauczyciele przeprowadzili w klasach pogadanki przybliżające uczniom zakres ich praw i obowiązków. Został również przeprowadzony konkurs plastyczny  pt. „My Dzieci, mamy swoje prawa”. Uczniowie przygotowali bardzo dużo plakatów przedstawiających omawiany temat.

  I miejsce – Klaudia Raczkowska, kl. VI

  II miejsce- Wiktoria Ochocińska, kl. III

  III miejsce – Eryk Tomaszewski, kl. III

  Dziękujemy wszystkim uczniom za  aktywny udział w konkursie!

        mgr Brygida Steffen

 • ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA
  26.11.2014

  20 listopada 2014 roku obchodzono w Polsce, jak  i na świecie „Światowy Dzień Rzucania Palenia „. Z tej okazji w naszej szkole  w ramach działań profilaktycznych  podjęto następujące działania :

  • wychowawcy klas przeprowadzili pogadankę nt. szkodliwości palenia papierosów , jak i biernego palenia
  • uczniowie kl. I-VI pod opieką wychowawców oraz p. K. Ludwiczak przygotowali  plakaty o tematyce antynikotynowej
  • koordynator ds. promocji zdrowia p. J. Sikora wraz z uczniami kl. V przygotowała 2 gazetki nt. szkodliwości palenia papierosów
  • koordynator ds. bezpieczeństwa p. A. Robak przeprowadziła dla uczniów kl. IV-VI szkolny konkurs wiedzy o szkodliwości palenia papierosów

   

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW
  19.11.2014

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców oraz prawnych opiekunów na spotkanie z wychowawcami oraz nauczycielami Szkoły Podstawowe w Turowie. Spotkanie odbędzie się 27.11.2014r. o godz. 16.00 (czwartek) .

 • ,,DZWONEK NA DRUGIE ŚNIADANIE''
  07.11.2014

  We wrześniu - wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2014/2015 przystąpiliśmy  do Konkursu Promocyjnego „Dzwonek na Drugie Śniadanie”. Swój udział w konkursie zgłosiliśmy na stronie internetowej organizatora. Następnie przygotowaliśmy Manifest Drugiego Śniadania, który zdobił naszą szkołę i promował zdrowe żywienie wśród wszystkich uczniów, tych młodszych i starszych. Swój manifest sfotografowaliśmy i wgraliśmy na stronę organizatora. Można go obejrzeć w galerii Kubusia (www.kubus.pl) na 58 miejscu! Zdobyliśmy nagrodę – odlotowe śniadaniówki od Kubusia dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że ta nagroda umili czas drugiego śniadania każdemu z nas,  że cele konkursu promocyjnego Kubusia wpiszą się na stałe w działania naszej szkoły dotyczące bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowego trybu życia naszych uczniów.
                                                                                                                                                                                                                                                                                               mgr Teresa Salamon

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW
  03.11.2014

  Dzień 29 października 2014r. w naszej szkole był ważnym dniem dla najmłodszych. W tym dniu odbyła się uroczystość Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Turowie. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości. Następnie ,, pierwszoklasiści’’ uroczyście ślubowali na sztandar szkoły.

  Czy ślubujecie być pilnymi i wzorowymi uczniami ?

  Ślubujemy!

  Czy ślubujecie należycie wypełniać obowiązki ucznia?

  Ślubujemy!

  Czy przyrzekacie pomagać słabszym i młodszym os siebie?

  Przyrzekamy!

  Wójt Gminy Szczecinek p. J. Babiński dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem wypowiadając słowa ,, Pasuje Cię na ucznia klasy pierwszej’’. Z tej okazji pan wójt oraz rodzice uczniów klasy pierwszej wręczyli dzieciom  upominki. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

                                                                                     Wychowawca K. Ludwiczak  

 • PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
  31.10.2014

  31.10.2014 r. odwiedziła nasza szkołę Szczecinecka Akademia Ratownicza działająca przy Hufce ZHP Szczecinek. Ratownicy wyjaśniali sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz na fantomach pokazali dzieciom prawidłowy ucisk na klatkę piersiową. Uczniowie wysłuchali pogadanki, oglądali przygotowany pokaz oraz praktycznie ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy na fantomach. Zajęcia były bardzo ciekawe, dzieci praktycznie ćwiczyły umiejętność ratowania życia ludzkiego oraz utrwalili technikę „Czterech Kroków Ratujących Życie ludzkie -  czyli łańcucha życia”

 • WIZYTA UCZNIÓW ZE SZKOŁY PARTNERSKIEJ
  28.10.2014

  8 października 14-osobowa grupa uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Westergellersen wraz z  opiekunami Jutta Kubowski i Ruth Altätdt oraz rodzicami  przyjechała z wizytą do Turowa.  Przez trzy dni, wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Turowie niemieccy goście uczestniczyli w specjalnie przygotowanych dla nich atrakcjach, związanych z realizacją przygotowanego  projektu opracowanego przez nauczycieli i uczniów SP Turowo. 9 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Turowie oraz Grundschule Westergellersen brali udział w grze terenowej przygotowanej przez harcerzy z 47 SWD Pangea Hufca Szczecinek.  Zabawa odbywała się na trasie Świątki- Mysia Wyspa. Harcerze przygotowali dla naszych dzieci różnorodne zabawy i konkurencje.  Liczył się sposób i czas wykonania zadania, a nagrodą była wskazówka do dalszej trasy. Podsumowaniem zabawy było odszukanie wg wskazówek ukrytego na wyspie Kaczora Donalda, który miał kosz pełen niespodzianek. Po zakończonej zabawie odbył się rejs statkiem po jeziorze Trzesiecko. Na zakończenie dnia odbyła się dla wszystkich dyskoteka szkolna. W piątek,  po wspólnych zajęciach odbyła się piesza wycieczka do pobliskiego lasu. Po wspólnym spacerze na którym uczniowie zbierali liście, kasztany, mech, grzyby, udali się do Domu Środowiskowego. Tam w grupach pod  czujnym okiem p. Ani Dzięcioł, nauczycieli, uczestników  Domu Środowiskowego, dzieci wykonały piękne ikebany z darów jesieni zebranych w lesie. Zajęcia wszystkich zaangażowały do wspólnej, miłej pracy. W piątek tj. 10 października 2014 roku nasi uczniowie wraz z uczniami ze szkoły partnerskiej udali się na wycieczkę do Szczecinka. W pierwszej kolejności odwiedzili miejscową kręgielnię, gdzie pod okiem dorosłych toczyli zacięte boje ćwicząc celność. Była to doskonała okazja do sprawdzenia swoim możliwości językowych w porozumiewaniu się. Po dobrej zabawie na kręglach przyszedł czas na odwiedzenie zaprzyjaźnionej Powiatowej Komendy Straży Pożarnej . Dzięki życzliwości strażaków dzieci mogły obejrzeć wozy strażackie i ich wyposażenie. Atrakcją dla uczestników była możliwość przymierzenia elementów stroju strażaka, wejście do wozu strażackiego oraz do podnośnika, by z góry podziwiać panoramę Szczecinka. Uczestnicy wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas, którego nabyli cenną wiedzę dotyczącą odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka .Pobyt w kręgielni, jak i w Straży Pożarnej dostarczył uczestnikom wycieczki niezapomnianych wrażeń i emocji. 11 października 2014 r. odbyła się wycieczka uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Westergellersen i uczniów Szkoły Podstawowej w Turowie do gospodarstwa ekologicznego w Juchowie. W jej trakcie uczniowie wzięli udział  w warsztatach pt. „Dobry opiekun zwierząt” oraz „Od ziarenka do bochenka”. Podczas tych zajęć nauczyli się rozpoznawać pospolite zboża. Z orkiszowych ziarenek próbowali zrobić ekologiczną gumę do żucia, a także pod kierunkiem pracownika gospodarstwa rolnego piekli smaczne bułki. Uczniowie poznali warunki życia zwierząt  oraz przeżyli radość z bliskiego kontaktu  z nimi. Na koniec wizyty w gospodarstwie wykonali prace plastyczne, które ozdobią tutejszą dziecięcą  galerię. Ostatnią atrakcyjną imprezą kończącą i podsumowującą wizytę uczniów niemieckich w naszej szkole był wspólny grill z udziałem nauczycieli i rodziców. Dyrektor szkoły Pani Wiesława Pakulniewicz  podziękowała uczniom, rodzicom i nauczycielom ze szkoły w Westergellersen za mile spędzony czas i wręczyła gościom upominki oraz zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Rodzice przygotowali sałatki, które były znakomitym dodatkiem do potraw z grilla. Wszyscy uczestnicy razem spędzili mile czas na grach i  zabawach integracyjnych. Poprzez wspólne spędzanie czasu uczniowie polscy i niemieccy bardzo się ze sobą zaprzyjaźnili.                                                                                                  

   Współpraca szkół jest możliwa dzięki wsparciu Wójta Gminy Szczecinek Pana Janusza Babińskiego oraz  Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Wsparcie finansowe na realizację programu wymiany nasza szkoła otrzymuje poprzez Euroregion Pomerania w Szczecinie, z którym od  początku prowadzenia wymiany szkoła współpracuje.

 • MISTRZOSTWA GMINY SZCZECINEK W MINI KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW „Energa Basket Cup”.
  27.10.2014

  W dniach 22-23 10.2014 r. w hali sportowej w Turowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szczecinek w Mini Koszykówce dziewcząt i chłopców „Energa Basket Cup”. W mistrzostwach wzięły udział szkoły podstawowe z terenu Gminy Szczecinek. Dnia 23.10.2014 r. grali chłopcy ze szkół: Gwda Wielka, Parsęcko, Spore, Turowo, Wierzchowo, Żółtnica. Po zaciętej walce, z zachowaniem zasad sportowego współzawodnictwa reprezentacje szkół zajęły następujące miejsca:

  I miejsce Szkoła Podstawowa w Żółtnicy

  II miejsce Szkoła Podstawowa w Turowie

  III miejsce Szkoły Podstawowe w Gwdzie Wielkiej i Wierzchowie

  IV miejsce Szkoły Podstawowe  w  Parsęcku i Spore

  Reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Żółtnicy  zakwalifikowała się do zawodów powiatowych w Szczecinku. Dekoracji zespołów dokonał Wójt Gminy Szczecinek Pan Janusz Babiński i Dyrektor ZEAS Gminy Szczecinek Pani Hanna Molendowska.

  Dziękując zawodnikom i nauczycielom za zaangażowanie i sportową postawę życzymy dalszych sukcesów sportowych.

   

                                                                                                                                             Leszek Turkowski 

 • MISTRZOSTWA GMINY SZCZECINEK W MINI KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW „Energa Basket Cup”.
  27.10.2014

  W dniach 22-23 10.2014 r. w hali sportowej w Turowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szczecinek w Mini Koszykówce dziewcząt i chłopców „Energa Basket Cup”. W mistrzostwach wzięły udział szkoły podstawowe z terenu Gminy Szczecinek. Dnia 22.10.2014 r. grały dziewczęta ze szkół: Gwda Wielka, Parsęcko, Turowo, Wierzchowo, Żółtnica. Po zaciętej walce, z zachowaniem zasad sportowego współzawodnictwa reprezentacje szkół zajęły następujące miejsca:

  I miejsce Szkoła Podstawowa w Turowie

  II miejsce Szkoła Podstawowa w Żółtnicy

  III miejsce Szkoły Podstawowe w  Parsęcku i Wierzchowie

  IV miejsce Szkoła Podstawowa w Gwdzie Wielkiej

  Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej  Turowie zakwalifikowała się do zawodów powiatowych w Szczecinku. Dekoracji zespołów dokonała Dyrektor ZEAS Gminy Szczecinek Hanna Molendowska.

  Dziękując zawodniczkom i nauczycielom za zaangażowanie i sportową postawę życzymy dalszych sukcesów sportowych.

   

                                                                                                                                                Leszek Turkowski 

 • ŻYWA LEKCJA HISTORII W NASZEJ SZKOLE
  24.10.2014

  23 października 2014 roku, uczniowie naszej szkoły, uczestniczyli za pomocą transmisji internetowej w specjalnej lekcji przygotowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich. Lekcja była przygotowana w ramach projektu edukacyjnego „Opowieść o Żydach polskich”, w związku z zaplanowanym na 28 października otwarciem wystawy omawiającej 1000-letnią historię Żydów w naszym kraju. Nasi uczniowie mogli zapoznać się z obyczajami i kulturą żydowską i ich dziejami na terenie naszego kraju. Lekcja była dostępna bezpłatnie, a do przeprowadzenia jej potrzebny był komputer z szybkim łączem internetowym oraz rzutnik multimedialny. Transmisja nadawana była w godzinach 900-940 i  prowadzili ją 13-letni bracia Andrzej i Kamil Tkacz. Wstępem do lekcji były pogadanki przeprowadzone na lekcjach historii w poniedziałek 20 października. Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej

 • WYNIKI KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZY RÓŻANIEC
  22.10.2014

  Laureaci konkursu:

  Kategoria wiekowa najmłodsi -uczniowie kl. 0-III

  I miejsce-Kornelia Goszczyńska kl. I, Hałuszka Wanessa kl. I

  II miejsce- Julia Koch kl. I, Julka Brajer kl.0                

  III miejsce – Maja Pawlak kl. I, Lena Jabłońska kl. I

  Wyróżnienia:

  Andrzej Płóciennik kl. II , Zosia Płóciennik kl. 0, Alicja Lewita kl. I, Aleksandra Bakuła kl. I, Zosia Michalak kl. I, Szymon Rumiński kl. I, Dominika Subkowska kl. I, Marysia Subkowska kl. 0, Patrycja Wąchała kl. I

  Kategoria wiekowa starsi –uczniowie kl. IV- VI

  I miejsce-Kacper Jońca kl. V

  II miejsce-Filip Brajer kl. IV

  III miejsce -Basia Bilińska kl. VI, Bartosz Jurak-Okoń kl. V

  Wyróżnienia :

  Dawid Niewielski kl. IV, Oliwia Bryszewska kl. IV

   Wszystkim laureatom konkursu gratuluję pomysłu i zapraszam do udziału   w pozostałych konkurach.

   Organizator konkursu Aneta Robak 

 • MISTRZOSTWA GMINY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  Dnia 9.10.2014 r. w Gwdzie Wielkiej odbyły się Mistrzostwa Gminy w Indywidualnych Biegach  Przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z terenu Gminy Szczecinek.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  1.Goszczyńska Wiktoria      

  2. Kopczyńska Daria            

  3. Sobolczyk Martyna         

  4. Tomaszewska Eliza         

  5. Wit Anna

  6.  Góźdź Dominik

  7. Stawowczyk Szymon

  8. Stępień Michał

  9. Wasilczyszyn Jakub

  10. Wyszomirski Mikołaj

  Po zaciętej walce o jak najlepszy czas i miejsce przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa wśród dziewcząt Daria Kopczyńska zajęła II miejsce a Anna Wit  III miejsce. Wśród chłopców Michał Stępień zajął I miejsce a Dominik Góźdź zajął VI miejsce. Tym samym uczniowie ci awansowali do Mistrzostw Powiatu w  Indywidualnych Biegach Przełajowych , które zostaną przeprowadzone na wiosnę w Parchlinie koło Barwic. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły życząc dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                                                       Leszek Turkowski

 • SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT
  01.10.2014

  Dnia 29.09.2014 r. w Lesie Klasztornym w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w  sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt.

  Naszą szkołę reprezentowały:

  1.Dziwota Katarzyna

  2.Goszczyńska Wiktoria

  3. Kopczyńska Daria

  4. Łojek Danuta

  5. Michalak Wiktoria

  6. Sobolczyk Martyna

  7. Tiede Narina

  8. Tomaszewska Eliza

  9. Wit Anna

  10.Zelmanowska Alicja

  Po zaciętej walce o jak najlepszy czas przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa, reprezentacja szkoły dziewcząt zajęła IV miejsce. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły życząc dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                                        Opiekun Leszek Turkowski

   

strona: