Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Turowie

 

Nawigacja

 • LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
  04.12.2015

  KOCHANY ŚWIĘTY MIKOŁAJU!!!

  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i oczywiście czas Twoich wizyt. Cieszymy się, że odwiedziłeś nas, uczniów Szkoły Podstawowej w Turowie i uwzględniłeś w swoich planach prezentowych. Piszemy  do Ciebie ten i list i wiemy, że nie będzie Ci łatwo wykonać kilka naszych życzeń. Chcielibyśmy,  abyś pomógł biednym dzieciom, żeby choć w ten dzień na ich twarzach pojawił się uśmiech.
  Dzieciom niewidomym pozwól ujrzeć świat pokryty białymi płatkami śniegu, a tym którzy chcą biegać, a nie mogą, aby mogli ganiać razem z innymi dziećmi. Tym którzy nie słyszą, pozwól usłyszeć ciepłe słowa pełne miłości. Prosimy Cię również o pokój na Ziemi o zakończenie wojen, które są na tym świecie, aby wrogowie  zostali przyjaciółmi. Tym co bardzo chcą iść do szkoły, a nie mogą, daj upragnione książki, aby mogli się uczyć. 
  Jaki wtedy kochany Święty Mikołaju świat byłby piękny. Każdy cieszyłby się, bo robiłby to co o czym marzy, a znowu drudzy mieliby to czego tak bardzo pragną.   
  Nie prosimy Cię o rzeczy materialne, bo one nie są nam potrzebne do pełni szczęścia, tylko o to co będziemy widzieli w innych ludziach, czyli radość, uśmiech, zadowolenie z życia codziennego.

  UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TUROWIE   

 • Święty Mikołaj W „Rodzinnym Parku Rozrywki Owadogigant” w Lubnicy.
  03.12.2015

  W dniu 3 grudnia 2015r. klasa I a i I b wraz z wychowawcami i rodzicami wybrała się na spotkanie ze Świętym Mikołajem  do „Rodzinnego Parku Rozrywki Owadogigant” w Lubnicy.  Malownicza Dolina położona w pięknym parku owadów nad rzeką Gwdą to miejsce, w którym można spotkać Świętego Mikołaja. Oprócz spotkania z Mikołajem na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci spędziły wspaniałe chwile bawiąc się i śpiewając wspólnie z Mikołajem i Śnieżynkami.  Mogły zaprezentować swoje wierszyki i piosenki, za które zostały  nagrodzone przez samego Św. Mikołaja. Atrakcją było palenie złych uczynków i wygłoszenie przysięgi grzeczności. Dzieci zostały obdarowane przez  Św. Mikołaja upominkami. Oprócz spędzenia miłego czasu w towarzystwie Św. Mikołaja i jego przyjaciół miały możliwość wpisania się do „Księgi Gości Św. Mikołaja”.  Uczestniczyły  w zabawie  poszukiwania gipsowych figurek. Podczas warsztatów plastycznych malowały gipsowe figurki, które zabrały ze sobą do domu. Odwiedziły również wystawę świąteczną prezentującą  pamiątki z Doliny Św. Mikołaja, ozdoby, kartki pocztowe, stroiki i pierniki świąteczne. Jedną z dodatkowych atrakcji było ognisko połączone z pieczeniem kiełabsek. Wspaniała zabawa na świeżym powietrzu i mile spędzony czas ze Świętym Mikołajem  na długo pozostanie w pamięci dzieci.    

 • 03.12.2015

  Dnia 30.11.2015 r. w  hali sportowej w Turowie odbyły się Mistrzostwa  Gminy Szczecinek w  Mini Piłce Ręcznej dziewcząt, zorganizowane przez Pana K. Leśniewskiego.  W mistrzostwach brały udział reprezentacje szkół podstawowych z terenu Gminy Szczecinek.

  Naszą szkołę reprezentowały:  

  Gawęcka Katarzyna, Jurak Okoń Joanna, Tiede Narina, Sobolczyk Julia,  Sobolczyk Martyna, Tomaszewska Eliza, Mazur Roksana   Zelmanowska Alicja, Szkodzińska Patrycja, Turkowska Monika.

       Po zaciętej walce w systemie „każdy z każdym”,  przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa, reprezentantki naszej szkoły zajęły I miejsce zdobywając tytuł Mistrzowski i tym samym awansując do dalszych rozgrywek w Mistrzostwach Powiatu. Zwycięskie zespoły otrzymały medale i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy Szczecinek.

       Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, życząc dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                                                      

 • 03.12.2015

  Dnia 18.11.2015 r. w Parsęcku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Gminy Szczecinek w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z terenu Gminy Szczecinek. Zorganizowanych przez Pana J. Sowińskiego.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

  CHŁOPCY.

  I Zespół w składzie: Kowalski Michał i Norbert Lange

  II Zespół w składzie: Baltaziuk Hubert i Stawowczyk Antoni

  DZIEWCZĘTA.

  Zespół w składzie: Szkodzińska Patrycja i Monika Turkowska

  Po zaciętej walce przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa Michał Kowalski i Norbert Lange wywalczyli I miejsce a Monika Turkowska i Patrycja Szkodzińska zajęły III miejsce wśród dziewcząt naszej gminy. Zwycięskie zespoły otrzymały medale i dyplomy, oraz upominki ufundowane przez Urząd Gminy Szczecinek.  

  Zespół chłopców będzie reprezentował naszą szkołę w rozgrywkach powiatowych. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach, życząc dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                                    

 • DZIEN PRAW DZIECKA
  30.11.2015

  20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.  Z tej okazji Samorząd Uczniowski działający w naszej szkole  postanowił w szczególny sposób przypomnieć wszystkim uczniom  ich prawa.  Uczniowie  klas I-V przygotowali plakaty dotyczące praw dziecka i  rozwiesili na terenie szkoły,  chcąc w ten sposób  pokazać wszystkim , że znają i pamiętają o swoich prawach. Natomiast uczniowie klasy VI  pisali wiersze na ten temat,  które zaprezentowali na gazetkach szkolnych. Na godzinach wychowawczych odbyły się pogadanki omawiające prawa dziecka.  Chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie plastycznym  pt. „My dzieci, znamy swoje prawa” zorganizowanym na świetlicy szkolnej.  I miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Tomczak, II miejsce Oliwia Bryszewska, III miejsce Roksana Zięba. Gratulujemy zwycięzcom!

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
  26.11.2015

  Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!" 

  Również uczniowie Szkoły Podstawowej w Turowie postanowili uczcić urodziny swoich najlepszych przyjaciół i z tej okazji zorganizowali imprezę urodzinową, do udziału w którym zaprosili swoje ukochane przytulanki. Każdy z misiów, który przybył na zabawę uczestniczył ze swoim właścicielem w tańcach i śpiewach. W Bibliotece Publiczno-Szkolnej pod kierunkiem Pani Bożeny Baran odbył się konkurs wiedzowy pod hasłem ,,Co wiesz o niedźwiedziach’’. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki. Następną atrakcją przygotowaną dla uczniów było obejrzenie prezentacji o swoich ,,milusińskich’’ oraz filmów w których głównymi bohaterami były misie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa książek zorganizowana przez panią Baran wraz z dziećmi w bibliotece pod hasłem ,,Misiowe książeczki’’

  W zabawie wzięła udział grupy  przedszkolne oraz uczniowie klas I-III wraz ze swoimi nauczycielami.

                                                                                                                             

 • Zajęcia – wystawa „Życie codzienne mieszkańców Turowa”
  26.11.2015

  W poniedziałek 23 listopada 2015 roku uczniowie klasy IV, V i VI naszej szkoły wzięli udział w zajęciach - wystawie fotograficznej „Życie codzienne mieszkańców Turowa”, przygotowanej przez pana Macieja Turkowskiego. Na zajęciach prowadzący Maciej Turkowski zapoznał uczniów z powstaniem naszej miejscowości, opowiedział legendy o powstaniu Turowa oraz o życiu codziennym dawnych mieszkańców Turowa. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli również zdjęcia pochodzące z kroniki rodziny Below oraz ze zbiorów prywatnych rodziny Jakimczyk, Romana Piotrowskiego oraz innych, opowiadające o dawnym życiu ludzi w Turowie.

 • 25.11.2015

  Szkoła Podstawowa w Turowie po raz pierwszy wzięła udział w  ogólnopolskiej akcji  STOWARZYSZENIA WIOSNA „Szlachetna Paczka”. Zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli przyniosło nieoczekiwane efekty . Udało się zgromadzić wiele kartonów z żywnością, środkami czystości, artykułami papierniczymi i słodyczami. Tym gestem solidaryzujemy się z rodzinami w trudnej sytuacji życiowej , potrzebujących wsparcia mając nadzieję, że i dla nich nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą radosne i niezapomniane. Finałem  zbiórki była dyskoteka Andrzejkowa prowadzona przez profesjonalistę DJ Przemo  i wolontariuszy „Szlachetnej Paczki”. Miłym akcentem było losowanie wśród uczestników zabawy 2 koszulek Reserved i tableta ufundowanych przez sponsorów . Szczęście dopisało 2 chłopcom  z klasy III i IV , którzy otrzymali po koszulce , a tablet przypadł dziewczynce z klasy III .Filmik z akcji można  obejrzyć  na youtube Dzieci pomagają w Szlachetnej Paczce 

  https://www.youtube.com/watch?v=zRTD_aRVZmY

 • Obchody Dnia Zdrowego Śniadania w nasze szkole
  23.11.2015

   08.11.15r. w Szkole Podstawowej w Turowie już po raz drugi odbyły się obchody  Światowego Dnia Zdrowego Śniadania.

  W tym dniu  wszyscy  wychowawcy  wraz  ze  swoimi  uczniami wspólnie  przygotowali i spożyli  najważniejszy posiłek dnia czyli ŚNIADANIE !!!. W czasie jego trwania nauczyciele przypomnieli swoim wychowankom cenne informacje na temat zdrowych produktów spożywczych oraz zasad prawidłowego  odżywiania. Interaktywna forma przeprowadzenia zajęć wśród uczniów w przyjazny sposób przybliżyła im informacje, dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne? !!!. 

  Dzieci miały okazję wymieniać się przyniesionymi przez siebie produktami, wśród których znalazły się m. in.: kiełki roślinne oraz różnorodne warzywa i owoce zawierające cenne witaminy i mikroelementy. Uczniowie mieli frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi sporządzonymi wspólnie kanapkami lub sałatkami, ale również spróbowania nowych smaków. Mogły przekonać się, że ,,kolorowe” i zdrowe posiłki spożywane w większym gronie, zachęcają do spróbowania czegoś nietypowego, a przyjazna atmosfera wpływa na ich lepsze samopoczucie, a tym samym przyczynia się do bardziej wydajnej pracy.   

  Podstawą sukcesu było duże zaangażowanie ze strony rodziców, którzy wyposażając swoje dzieci w odpowiednie produkty, ułatwili nauczycielom przygotowania do wspólnego śniadania w klasach. 

       Najważniejsze cele programu:

  1) Zwiększanie świadomości wśród dzieci i młodzieży nt. spożywania zdrowych produktów
      oraz stosowania przez nich zasad prawidłowego  odżywiania się.

  2) Przyczynianie się do zmniejszenia ilości młodych osób zagrożonych nadwagą – poprzez
      edukację oraz promocję zdrowego żywienia.  

   

   

 • Fundacja Marcina Gortata z wizytą w Szkole Podstawowej w Turowie
  22.11.2015

  04 listopada uczniowie naszej szkoły miali okazję uczestniczyć w ważnym wydarzeniu sportowym, a wszystko za sprawą akcji "Mierz Wysoko" - realizowanej przez Fundację Marcina Gortata MG13 w wybranych 50 szkołach w Polsce

  Fundacja Marcina Gortata MG13 ma na celu promocję sportu oraz zdrowego trybu życia wśród najmłodszych. Realizuje go poprzez bezpośrednie działania aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży, a także poprzez współpracę ze szkołami, ośrodkami sportu. Główną dyscypliną wspieraną obecnej przez Fundację jest koszykówka.

  Jednym z kluczowych działań Fundacji jest projekt " Mierz wysoko" organizowany wspólnie z Ministerstwem Sportu, w ramach której fundacja odwiedza 50 wyselekcjonowanych szkół w całej Polsce. Podczas godzinnego spotkania dzieci, pod okiem trenerów z fundacji wykonują  różne zadania sprawnościowe zwane "Skills Challenge" takie jak: bieg na czas, przewroty w przód i w tył, elementy akrobatyki, rzut piłką ręczna do bramki, kozłowanie, slalom, czy rzuty do kosza. Młodzi sportowcy muszą popisać się też  umiejętnością kontroli piłki ręką lub nogą, a to jak zapowiadają trenerzy nie jest takie proste.

  A jest o co zawalczyć. Głowna nagroda w turnieju "Skill Challange", "Mierz Wysoko" to atrakcyjny wyjazd do USA. Zwiedzanie klubu Waszyngton Wizards, w którym  gra Marcin Gortat, a także obiad ze słynnym sportowcem. To nie wszystkie atrakcje, bo na zwycięzcę czekają jeszcze największe zabytki Waszyngtonu i wiele sportowych emocji. Nic dziwnego, że taka nagroda jak magnes przyciąga wielu młodych miłośników koszykówki.

  Może tym razem poszczęści się komuś z naszej szkoły ? liczymy, że tak i trzymamy kciuki.

 • SZKOLNY KONKURS WIEDZY O NAŁOGACH
  20.11.2015

  19 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej w Turowie odbył się SZKOLNY KONKURS WIEDZY O NAŁOGACH do którego przystąpiło 27 uczniów z klas IV-VI Konkurs miał na celu utrwalenie wiedzy na temat używek  i jego wpływu na organizm człowieka oraz propagowanie życia bez nałogów

  A oto laureaci konkursu:          

  I miejsce- Bryszewska Oliwia kl. V                                                                                                                                           

   II miejsce- Kołodziejczak Maciej kl. VI                                                                                                                                     

  III miejsce- Zglińska Sandra kl. V.

  Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratuluję zwycięzcom .                                                                                                                   

 • 19 listopada -Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
  19.11.2015

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Papierosa, który został ustanowiony z inicjatywy amerykańskiego dziennikarza, który zaapelował do czytelników swojej gazety, by przez ten dzień powstrzymali się od palenia papierosów.Uczniowie kl. III-VI oglądali film profilaktyczny o szkodliwości palenia papierosów, a uczniowie klas I-III pod okiem nauczycieli przygotowali plakaty zachęcające do rzucania tego nałogu. Ponadto uczniowie z klas IV-VI mieli możliwość brania udziału w „Szkolnym Konkursie Wiedzy o Nałogach „ , którego wyniki poznamy niebawem.

                                                                                                                  

 • PASOWANIE NA UCZNIA I KLASY
  05.11.2015

  Jestem małym Polakiem.
  Przyrzekam uczyć się pilnie.
  Aby swoją nauką i zachowaniem
  Przynosić zaszczyt rodzicom,
  Szkole i mojej Ojczyźnie.
  Będę się starał być dobrym kolegą,
  Przyjacielem zwierząt i roślin.
  Chcę nauczyć się tego
  Co dobre i piękne.
  Szanować pracę swoją i innych,
  Obiecuję dbać o dobre imię szkoły.

  ŚLUBUJEMY...

  Zgodnie z tradycją szkoły 23 października 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Turowie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Uczniowie przedstawili program słowno- muzyczny, w którym zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności. Pomimo ogromnej tremy, poradzili sobie świetnie- tańcząc, śpiewając piosenki, recytując wiersze. Miłym akcentem uroczystości był występ Zespołu Ludowego Turowianki. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy dla pierwszaków moment: uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Kandydaci na uczniów z przejęciem i powagą powtarzali: "ŚLUBUJĘ". Złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Po ślubowaniu Dyrektor Szkoły p. Wiesława Pakulniewicz  pasowała pierwszaków na uczniów kl. I oraz wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Zaproszeni goście skierowali do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej oraz życzyli sukcesów w nauce. Pierwszoklasiści otrzymali upominki od  rodziców oraz zaproszonych gości. Po uroczystości ślubowania odbyło się „słodkie” spotkanie w klasie przygotowane przez rodziców. Atmosfera tego dnia długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników uroczystości.

 • ,,NARODOWE CZYTANIE''
  01.11.2015

  „Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Narodowe Czytanie zainaugurowała wspólna lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, potem czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry i Henryka Sienkiewicza. W tym roku poznaliśmy fragmenty „ Lalki” Bolesława Prusa oraz kilka jego nowel. Uczniowie  klas IV-VI słuchali fragmentów czytanych im przez nauczyciela języka polskiego  oraz panią  z biblioteki, młodszym czytali wychowawcy. Wszyscy chętni  wzięli udział w konkursie rysunkowym pt: „ Najpiękniejsze lalki w sklepie pana Wokulskiego”. Na zakończenie uczniowie  otrzymali do zeszytu pamiątkowy stempel. 

 • DRUŻYNOWY CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY CHŁOPCÓW
  01.11.2015

  Dnia 06.10.2015 r. w Szkole Podstawowej w Żółtnicy odbyły się Mistrzostwa Gminy w drużynowym czwórboju lekkoatletycznym chłopców. Naszą szkołę reprezentowali:

  Lange Norbert, Wiśniewski Stefan, Bugaj Sebastia, Kowalski Michał, Góźdź Dominik, Szeról Mateusz.

  Po zaciętej walce o jak najlepsze wyniki w każdej konkurencji, przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa, w rywalizacji wielobojowej nasza reprezentacja szkoły chłopców zajęła III miejsce. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, gratulujemy  chłopcom wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

                                                                     

 • SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT
  01.11.2015

  Dnia 01.10.2015 r. w Lesie Klasztornym w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w  drużynowych sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt.

  Naszą szkołę reprezentowały: Jurak-Okoń Joanna, Ochocimska Wiktoria, Michalak Weronika, Szkodzińska Patrycja, Sobolczyk Julia, Sobolczyk Martyna, Tiede Narina, Tomaszewska Eliza, Tomaszewska Wiktoria, Wilińska Patrycja.

  Po zaciętej walce o jak najlepszy czas przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa, reprezentacja szkoły dziewcząt zajęła V miejsce. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły życząc dalszych sukcesów sportowych.

                                                                            

 • DRUŻYNOWY CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY DZIEWCZĄT
  01.11.2015

  Dnia 29.09.2015 r. w Szkole Podstawowej w Żółtnicy odbyły się Mistrzostwa Gminy w drużynowym czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Sobolczyk Julia, Sobolczyk Martyna, Jurak - Okoń Joanna,  Tomaszewska Eliza, Tiede Narina,  Zelmanowska Alicja.

  Po zaciętej walce o jak najlepsze wyniki w każdej konkurencji, przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa w rywalizacji wielobojowej nasza reprezentacja szkoły dziewcząt zajęła I miejsce, tym samym uzyskując  awans do Mistrzostw Powiatu. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, gratulujemy  dziewczętom wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

                                                                         

 • PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE
  20.10.2015

  Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom prawie, na co dzień. 20 października dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunką udały się na wycieczkę do Publiczno-Szkolnej Biblioteki w Turowie. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Wypożyczyły kilka książeczek, by móc je czytać  w przedszkolu. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania, dlatego nasi mali goście wysłuchali wierszy „Lokomotywa” i „Samochawała”. Warto wspomnieć, że wiersze spotkanie z książką to świetna zabawa na pochmurny dzień, sposób na nudę i poprawę nastroju. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do niej, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wizyty w galerii.

                                                                                                             

 • GMINNY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
  14.10.2015

  „…Jakże nie pisać wierszy,

  Jakże nie płonąć w podzięce

  Za dar najpiękniejszy za serce…”

  Tegoroczne Gminne Święto Edukacji Narodowej  odbyło się 13 października w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Turowie. W wydarzeniu, oprócz nauczycieli i uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, udział wziął wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas oraz licznie zaproszeni goście.Tego dnia w szkole zorganizowano uroczystą akademię, podczas której nasi  uczniowie zaprezentowali specjalnie przygotowany program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu narodowego, którego znajomością wszystkich zwrotek zadziwiliśmy zaproszonych gości. Podczas części „ oficjalnej” najlepszym uczniom wójt gminy Ryszrard Jasionas wręczył wyróżnienia w postaci przyznanych stypendiów, a ich rodzicom złożył gratulacje. Za osiągnięcia w nauce stypendia otrzymali: Maciej Kołodziejczak , Jakub Kumorek, Katarzyna Gawęcka. Za osiągnięcia sportowe nagrodę otrzymały: Julia i Martyna Sobolczyk, Narina Tiede i Eliza Tomaszewska. Wójt Ryszard Jasionas przyznał także nagrody opiekunom wyróżnionej młodzieży, a także zasłużonym nauczycielom z naszej gminy. Podczas drugiej części,  już mniej „oficjalnej” nasi uczniowie zaprezentowali zdolności zarówno taneczne jak i aktorskie.Zachwyciliśmy zebranych gości i rodziców bezbłędnie wykonanym polonezem,energiczną i skoczną „ Kalinką”, a najmłodsi przypomnieli nam zabawę ludową przy akompaniamencie akordeonu.  Na zakończenie dyrektor szkoły p. Wiesława Pakulniewicz podziękowała nauczycielom i wychowawcom za ich trud i poświęcenie, w szczególności zaś za to, że są zarówno w chwilach dobrych jak i złych, że może na nich zawsze liczyć, pomagają  rozwiązywać  problemy uczniów, a co najistotniejsze – mobilizują  ich do działania, czego efektem jest tyle przyznanych naszym uczniom nagród i wyróżnień .

 • ŻYJ TENISOWO-GRAJ KOLOROWO
  14.10.2015

  Nasza szkoła weźmie udział w programie ,,Tenis10’’realizowanym przez Polski Związek Tenisowy. Głównym celem projektu jest ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat dziesięciu stawiających pierwsze kroki w tenisie oraz zachęcenie jak największej liczby dzieci do rozpoczęcia nauki gry w tenisa ziemnego. Z propozycją udziału w programie „Tenis 10” wystąpił do gminy Polski Związek Tenisowy. Zgodnie z założeniami projektu, szkoła  otrzyma od gminy niezbędny do realizacji programu sprzęt sportowy, zgodny ze specyfikacją Polskiego Związku Tenisowego, tj.: siatki, zestawy linii do wyznaczania kortu, rakiety oraz piłki. Nauczycielka z naszej szkoły Pani Krystyna Ludwiczak została przeszkolona przez Polski Związek Tenisowy i będzie prowadziła zajęcia sportowe z tenisa. Program „Tenis 10” polega na opanowaniu podstawowych umiejętności taktyczno-technicznych poprzez dostosowanie gry do możliwości najmłodszych zawodników. Dzięki stosowaniu nowoczesnej metodyki oraz zmodernizowanego, dostosowanego do możliwości fizycznych dzieci, ich umiejętności oraz wieku sprzętu. Program zakłada przeprowadzenie zajęć na salach gimnastycznych, boiskach lub kortach.

strona: