Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Turowie

 

Nawigacja

 • POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY pt. ,,LAS I JEGO MIESZKAŃCY"
  30.03.2015

  3.03.2015r. w Gimnazjum nr 3 w Szczecinku odbyła się już  XXVIII  edycja  konkursu ekologicznego pt. ,,Las i jego mieszkańcy". Zmagania  zorganizował  Zarząd Miejsko-Gminny LOP  oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu szczecineckiego oceniani przez jury w skład, którego weszli leśnicy oraz członkowie kół łowieckich. 

        Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie w zespołach trzyosobowych walczyli o zwycięstwo odpowiadając na pytania z zakresu botaniki, zoologii, ekologii oraz zagadnień związanych z leśnictwem i łowiectwem. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Turowie w składzie: Maciej Kołodziejczak – uczeń klasy V, Kacper Wróbel oraz Jonasz Świątek – uczniowie klasy VI  zdobyli I miejsce w kategorii szkół podstawowych.  Opiekunem grupy była pani Jadwiga Sikora.

        Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

 • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,CHROŃ LASY PRZED OGNIEM’’
  30.03.2015

  9.03.15r. w Nadleśnictwie Czarnobór odbył się konkurs plastyczny pt: „Chrońmy las przed ogniem”. Konkurs ten przeznaczony był dla  uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjalnych. Głównym  jego celem  było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie zapobiegania pożarom lasów, kształtowanie właściwego stosunku do lasu jako dobra narodowego oraz rozbudzanie zainteresowań problemami środowiska przyrodniczego.

       Uczennica klasy V  z naszej szkoły - Julia Sobolczyk  otrzymała wyróżnienie w kategorii klas IV- VI.

 • ORSZAK NIEDZIELI PALMOWEJ
  29.03.2015

  Dnia 29 marca uczniowie Szkoły  Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki wraz z rodzicami oraz opiekunem  Samorządu Uczniowskiego  włączyli się w  Orszak Niedzieli Palmowej ulicami  Szczecinka. Finałem orszaku było spotkanie na Muszli Koncertowej parku miejskiego  i  rozstrzygnięcie konkursu na najwyższą i najpiękniejszą  palmę wielkanocną. Szkoła zaprezentowała swoją palmę wykonaną przez uczniów i nauczycieli  w ramach zajęć na świetlicy szkolnej. Efekt wspólnej pracy prezentował sołtys wsi Turowo, pan Henryk Wach wraz z  reprezentantem Rady Rodziców, p. Wasilczyszyn. Wszyscy mieli możliwość obejrzenia scenek teatralnych z udziałem władz miasta i gminy  Szczecinek, wysłuchania utworów zaśpiewanych przez zespoły ludowe oraz piosenek w wykonaniu dzieci z miejskich przedszkoli. Dla wszystkich zgromadzonych zorganizowano ciepły posiłek. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom w zaangażowanie się  i pomoc przy zebraniu materiałów koniecznych do wykonania palmy. Dziękujemy pani sołtys wsi Dziki, Małgorzacie Protas, za ogromną pomoc przy połączeniu tych elementów i wykonaniu tak pięknej palmy wielkanocnej. Cieszymy się, że w tak sympatyczną akcję zaangażowało się tyle osób  z naszej szkoły i pobliskich wsi.

                                                                               Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Brygida Steffen

 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
  25.03.2015

  25 marca 2015roku w naszej szkole powitaliśmy Panią Wiosnę. Uczniowie ubrali się  w wiosenne barwy- zielone stroje i emblematy. Na pierwszej lekcji odbył się krótki apel, na którym został odczytany list do dzieci oraz przedstawiono zadania do wykonania przez każdą klasę. Uczniowie malowali plakaty o tematyce wiosennej, uczyli się przysłów o wiośnie, rozwiązywali zagadki o ptakach i roślinach, wyszukiwali w podanych zdaniach nazwy zwierząt i roślin, układali puzzle i wiersze dla Wiosny oraz przedstawiali swoją klasową Panią Wiosnę.  Do każdej klasy przydzieleni byli „opiekunowie” z  klasy VI, która prowadziła całą uroczystość. Podsumowanie odbyło się na holu, na którym każda klasa prezentowała swoje prace plastyczne, wiersze  i odbył się konkurs wiedzy o przyrodzie. Najbardziej uczniom podobał się występ  Pań Wiosenek - każda otrzymała  burzę oklasków i wiwaty. Koleżanki i kolega byli pięknie przebrani w kolorowe szaty z różnorodnymi atrybutami: kapelusikami i koszami z kwiatami.  Po podsumowaniu i ocenie „ prac” uczniów na najwyższą szkolną notę, czyli 6, dzieci wyszły pożegnać się z Marzanną, odszukać „wiosenne” znaki (bibułkowe kwiatki) i bawić się na świeżym powietrzu. Młodsze klasy rozegrały różnorodne konkurencje sportowe, natomiast starsi rozegrali króciutkie mecze piłki nożnej i koszykówki na pobliskim „Orliku”. Marzanna spłonęła, znaki Wiosny zostały odnalezione- nadeszła pora roku, która przybliży nas do wakacji, zabaw na boisku, przebywaniu na świeżym powietrzu. 

 • 24.03.2015

  W dni 23.03.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach  Przełajowych dziewcząt i chłopców klas IV-VI naszej szkoły dla uczczenia Patrona szkoły Tadeusza Kościuszki, jak i z okazji przywitania wiosny pn. ”Wiosenne Biegi Przełajowe Patrona Szkoły T. Kościuszki”. Do zawodów zgłosiło się 12 dziewcząt i 25 chłopców, którzy w zaciętej walce o jak najlepsze miejsce przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa  pokonywali dystans: dziewczęta - 400 m a chłopcy - 500 m. Pierwsze trzy miejsca  zostały uhonorowane medalami, oraz za pierwszych sześć miejsc uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczniowie zgłoszeni do biegów ukończyli konkurencje i otrzymali „ szóstki” z WF.  Klasyfikacja przedstawia się następująco:

   

  DZIEWCZĘTA                                                                           CHŁOPCY

  1. TOMASZEWSKA ELIZA                                                    1. STĘPIEŃ MICHAŁ

  2. WYSOCZYŃSKA KAROLIA                                             2. SOKOŁOWSKI ALLAN

  3. MAZUR ROKSANA                                                             3. GÓŹDŹ DOMINIK

  4. RAK NATALIA                                                                    4. MASTYŁA KAMIL

  5. ŁOJEK DANUTA                                                                 5. KOWALSKI MICHAL

  6. JURAK - OKOŃ  JOANNA                                                 6. BIENIECKI  NORBERT

   Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za godne uczczenie Patrona naszej szkoły, życząc dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                                                  Leszek Turkowski

 • ŻYWA LEKCJA HISTORII
  18.03.2015

  16 marca 2015 roku w naszej szkole odbyła się „żywa lekcja historii” prezentowana przez grupę rekonstrukcji historycznej. Lekcja była poświęcona starożytnemu Rzymowi i jego mieszkańcom. Podczas lekcji uczniowie poznali uzbrojenie rzymskich legionistów, poznali sposób walki rzymskich legionów oraz dowiedzieli się o zwyczajach, budowlach i osiągnięciach Rzymian. Dużym zainteresowaniem cieszył się przegląd rzymskiego uzbrojenia, podczas którego nasi uczniowie mogli założyć hełmy, nosić tarcze czy potrzymać miecze i włócznie rzymskich żołnierzy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • 8 MARCA DZIEŃ KOBIET
  12.03.2015

  „Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!

  Taki dzień raz w roku się zdarza,

  gdy 8 Marca z gwarem wiosny,

  wytryśnie z kartek kalendarza.”

  Wszyscy chłopcy z naszej szkoły pamiętają w tym dniu o swoich koleżankach oraz paniach pracujących w szkole.  „Panowie” na zajęciach świetlicowych zrobili maleńkie kartki z życzeniami, ozdobili  i wręczyli je podczas spotkania na krótkim apelu. Chłopcy z klasy VI przygotowali krótki program artystyczny zakończony życzeniami dla wszystkich obecnych pań i koleżanek w szkole. Wszystkie dziewczęta i panie usłyszały odpowiedź  na pytanie:

   „Po co na świecie są kobiety?”

   

  W Dzień Ósmego Marca wszyscy odpowiedź mają jedną:
  My wiemy doskonale, że po to są kobiety,
  By mogły od nas mężczyzn przyjmować bukiety.

  Dla Was dziś piękne Panie kwiaty i uśmiechy,
  I pierwszy promień bliskiej wiosny,
  Dzień bez kłopotów i bez troski.
  Życzymy Wam dużo radości.

                                                                                                                                     Samorząd Uczniowski

 • WYJAZDY NA BASEN W RAMCH PROJEKTU ,,UMIEM PŁYWAĆ’’
  09.03.2015

  W ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu nauki pływania  „Umiem pływać” adresowanego dla uczniów klas I-III oraz oddziału przedszkolnego uczniowie w każdy czwartek mają możliwość uczestnictwa w zajęciach na Basenie Miejskim w Szczecinku Aqua Tur.  W projekcie uczestniczy 50 uczniów klas I-III i 10 z oddziału przedszkolnego. Głównymi celami projektu jest edukowanie dzieci i młodzieży w zakresie profilaktyki wad postawy i nadwagi poprzez umożliwienie dzieciom nadzorowanej i bezpiecznej nauki pływania na basenie.  Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej pod nadzorem wykwalifikowanych ratowników, nauczycieli oraz rodziców. Projekt realizowany jest na trzech podstawowych poziomach: nauka pływania, doskonalenie umiejętności i rekreacja. Uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji dostępnych na basenie. Najwięcej emocji  i wrażeń dostarczyły  im zjeżdżalnia wodna.  Dzieci czują się na pływalni „jak ryby w wodzie”, chętnie korzystają ze sprzętów dostępnych na basenie, w celu urozmaicenia wodnych szaleństw. Czas spędzony na basenie wszystkim uczestnikom wyjazdu  mija szybko i przyjemnie.

 • Uczniowie klas IV-VI z najwyższą średnią w I półroczu 2014/2015
  02.03.2015

  Klasa IV:

  Jakub Kumorek-          4,73

  Oliwia Bryszewska-      4,73

  Monika Turkowska-    4,27

  Ania Trębska-     4,27

  Klasa V:

   Maciej Kołodziejczak- 5,2

  Martyna Sobolczyk-      5,0

  Julia Sobolczyk-   5,0

  Katarzyna Gawęcka-     4,9

  Klasa VI:

  Jakub Wasylczyszyn-     5,18           

  Piotr Robak-          4,91    

  Daria Kopczyńska-        4,75        

  Raczkowska Klaudia-    4,73

  Wróbel Kacper-   4,64         

  Katarzyna Dziwota-       4,09

  Frekwencja klas:                                               Średnia klas:

  Klasa IV-     92%                                                 3,58

  Klasa V-      93%                                                  3,60

  Klasa VI-     89%                                                 3,24

   

 • WARSZTATY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI W RAMACH PROJEKTU ,,Natura 2000- Pozytywna Inspiracja”
  27.02.2015

  Szkoła Podstawowa w Turowie we współpracy z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zorganizowała bezpłatne warsztaty edukacyjne dla uczniów i nauczycieli z terenu Gminy Szczecinek w ramach projektu ,,Natura 2000- Pozytywna Inspiracja”,  realizowanego pod patronatem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.         

  W projekcie mogły uczestniczyć przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja z gmin leżących na terenie obszaru Natura 2000 Ostoja Drawska (m. in. Gmina Szczecinek).

  Warsztaty dla dzieci i młodzieży przeprowadzone zostały na różnych poziomach nauczania: dla przedszkolaków, uczniów klas 1- 3 oraz 4- 6. Podczas prezentacji multimedialnej prowadzący zwrócił uwagę na rolę obszarów Natury 2000 dla ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt w Polsce oraz ich siedlisk. Dzieci  mogły również zobaczyć na slajdach chronione gatunki ptaków mających siedliska w Ostoi Drawskiej, a także rozpoznać je po głosach. W czasie spotkania uczniowie wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą i zainteresowaniem.

         Dnia 25.02.2015r odbyły się w Szkole Podstawowej w Turowie warsztaty skierowane do nauczycieli przyrody oraz edukacji wczesnoszkolnej ze szkół podstawowych z terenu gminy wiejskiej Szczecinek. W czasie spotkania nauczyciele mogli poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą na temat sieci obszarów Natura 2000 oraz poznać cel tego projektu. Ponadto prowadzący zapoznał ich z dyrektywami prawa europejskiego na mocy, których utworzono sieć obszarów chronionych w Polsce oraz w Europie w ramach projektu ,,Natura 2000 - Pozytywna Inspiracja”.

   Na zakończenie spotkania każdy nauczyciel otrzymał bezpłatny pakiet edukacyjny.

 • PLAN REKOLEKCJI
  26.02.2015

  02 III (poniedziałek) rekolekcje w szkole na drugiej godzinie  lekcyjnej                                                                                                                                  

  03 III (wtorek) – rekolekcje w szkole na drugiej godzinie lekcyjnej                                                                                                                                           

  04 III (środa) –  godz. 900 – 930  spowiedź w kościele (chętni uczniowie pójdą do kościoła pod opieką n-li),                                                                                                       godz. 930 – msza św. w kościele (uczniowie idą pod opieką n-li)                                                                                                                                                                                                                                                      

                              Pozostałe godziny lekcyjne bez zmian.

 • 23.02.2015

  Dnia 19.02.2015 r. w hali sportowej w Sianowie  odbyły się Rejonowe Drużynowe Mistrzostwa  w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół  z terenu Rejonu „A” Koszalin.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Stawowczyk Szymon i  Kowalski Michał.

  Po zaciętej walce przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa Szymon Stawowczyk i Kowalski Michał zajęli V miejsce w Rejonie Koszalin. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, życząc dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                       Leszek Turkowski

 • WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE!
  20.02.2015

  14 lutego  to dzień Świętego Walentego, obchodzony jest jako Dzień Zakochanych.Także w tym roku to święto było obchodzone w naszej szkole . Panował miły nastrój, każdy chodził uśmiechnięty. Od paru lat w tym dniu wykonujemy piękne kartki walentynkowe, oraz od rana działa poczta walentynkowa. Tego dnia  możemy wysłać upominek lub kartkę z życzeniami do wybranych przez siebie osób ze szkoły. Warunek jest jeden-Życzenia mają być miłe i estetycznie wykonane. Kartek do poczty walentynkowej wpłynęło mnóstwo, listonosz  miał sporo pracy.  Podczas apelu kilka uczennic deklamowało wiersze o miłości i przyjaźni, a wszyscy zostali poczęstowani słodkim lizakiem w kształcie serduszka i ciastkami. Wielu z nas w tym dniu zdobyło się na choćby drobny gest, aby osoba, do której czujemy sympatię, zrozumiała, ile dla nas znaczy.

 • ZAWSZE NIECH BĘDZIE BABCIA, ZAWSZE NIECH BĘDZIE DZIADEK!
  16.02.2015

  Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. W Szkole Podstawowej w Turowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. 
  Dnia 13 02.2015r. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Turowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Wiesława Pakulniewicz, która serdecznie przywitała przybyłych gości a szczególnie Panią Edytę Wielebę-Matyśniak zastępcę Wójta Gminy Szczecinek .Występy rozpoczęły najmłodsze wnuczęta  z oddziału przedszkolnego, które przepięknym wierszem oraz tańcem wprowadzili wszystkich w odświętny nastrój. Kochani dziadkowie mogli poczuć się przez chwilę, jakby byli w Filharmonii a to wszystko za sprawą uczniów klasy I, którzy zagrali znane melodie na tubach, dzwoneczkach i harmonii. Talentem wokalnym popisał się uczeń kl. IV Filip Brajer śpiewając solo piosenkę dla zaproszonych gości. Talentem recytatorskim popisało się również wielu uczniów, recytując pięknie  wiersze o tym jak kochani są dziadkowie, jak się o nich troszczą i jak bardzo są potrzebni swoim wnukom w codziennym życiu. Szczególnym punktem programu był taniec uczniów klasy II I III ,,Kalinka’’. Uroczystość ta miała magiczną moc, gdyż przygotowana została przez wszystkich uczniów szkoły, przy współpracy wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Program artystyczny, który zaprezentowali uczniowie zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne, aktorskie oraz taneczne. Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. 

 • 12.02.2015

  W dniu 10.02. 2014 r. w hali sportowej  Szkoły Podstawowej Nr 4 w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szczecinek w Mini Koszykówce dziewcząt „Energa Basket Cup”. W mistrzostwach wzięły udział szkoły podstawowe z terenu Powiatu Szczecinek. Po zaciętej walce, z zachowaniem zasad sportowego współzawodnictwa reprezentantki naszej szkoły zajęły II miejsce.

   Naszą szkołę reprezentowały:

  DZIWOTA KATARZYNA,  JURAK -  OKOŃ  JOANNA,  KOPCZYŃSKA  DARIA,  MICHALAK WERONIKA, RAK NATALIA, SOBOLCZYK  JULIA, SOBOLCZYK  MARTYNA, TIEDE NARINA, TOMASZEWSKA ELIZA, WILIŃSKA PATRYCJA, WIT ANNA, ZELMANOWSKA ALICJA ZALEJASZ WIKTORIA       

  Gratulując dziewczętom, dziękujemy za zaangażowanie i sportową postawę w reprezentowaniu naszej szkoły, jednocześnie życząc dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                                                                                        Leszek Turkowski 

 • 11.02.2015

  Dnia 05.02.2015 r. w  hali sportowej Szkoły Podstawowej  Nr 4 w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa  Powiatu Szczecinek w  Mini Piłce Ręcznej dziewcząt.  W mistrzostwach brały udział reprezentacje szkół podstawowych z terenu Powiatu Szczecinek.

  Naszą szkołę reprezentowały:

   DZIWOTA KATARZYNA,  JURAK -  OKOŃ  JOANNA,  KOPCZYŃSKA DARIA,  KOWALSKA KINGA,  MICHALAK WERONIKA, RAK NATALIA,  SOBOLCZYK JULIA, SOBOLCZYK MARTYNA, TIEDE NARINA, TOMASZEWSKA ELIZA, WILIŃSKA PATRYCJA,  WIT ANNA,  ZALEJASZ WIKTORIA,  ZELMANOWSKA ALICJA        

  Po zaciętej walce w systemie „każdy z każdym”,  przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa, reprezentantki naszej szkoły zajęły III miejsce.

  Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, życząc dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                                                                                         Leszek Turkowski

 • AKCJA DOKARMIANIA PTAKÓW W NASZEJ SZKOLE ROZPOCZĘTA!!!!!!!!!!!
  04.02.2015

  Za oknem zima i w końcu upragniony śnieg. Chyba już czas pomyśleć o przyzwyczajeniu ptaków do odwiedzania naszych karmników. Ptasią stołówkę, która znajduje się u nas przed szkołą uroczyście otworzyliśmy 04 II 2015r, zawieszając nowe karmniki gdzie znajduje się szpaler starych lip i klonów. Przypominamy, że ,,ZIMOWA STOŁÓWKA DLA PTAKÓW’’ została założona w zeszłym roku przy współudziale uczniów klasy II, III oraz zaangażowania i pomocy Pana leśniczego Dariusza Powęzka z Nadleśnictwa Czarnobór. Przy zawieszaniu karmników pomagał nam Pan Stanisław Zagrodnik– konserwator szkolny, który chętnie naprawia karmniki i obserwuje ptaki odwiedzające naszą stołówkę. Na lipach i klonach chętnie przesiadują sikorki modre, sikorki bogatki, trznadle, wróble, sierpówki, dzwońce. Obok rosną świerki, które odwiedzają dzięcioły. Uzupełniliśmy pokarm dla ptaków, dosypując ziarna do pustych karmników. Na gałęziach drzew zawiesiliśmy zimowe kule, które są smakołykiem naszych małych przyjaciół, gdyż jest to połączenie tłuszczu, nasion i orzechów. Kule znajdują się w siateczce, która umożliwia łatwy dostęp do pożywienia i zapobiega jej rozpadaniu, Na gałęziach drzew  zawiesiliśmy  również słoninkę dla sikorek przyniesioną z domu a do karmników wsypaliśmy ziarna zbóż. Dokarmianie ptaków jest nie  tylko naszym obowiązkiem, ale również dostarcza nam wielu wrażeń estetycznych. Możemy z  bliska obserwować ich różnokolorowe ubarwienie, sposób zachowania, zwyczaje. Jesteśmy pewni, że nasi ,,stołownicy’’ na  wiosnę odwdzięczą się pięknym śpiewem. Dlatego zwracamy się z apelem i prośbą  do wszystkich ,,DOKARMIAJCIE PTAKI JUŻ DZIŚ !!!’’

                                                         Wychowawczyni klasy II mgr Beata Kaszuba,                                                                                                                                                                                 wychowawczyni klasy III mgr Teresa Salamon.

                                                                                                                                                

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW
  30.01.2015

  W miesiącu lutym sekretariat szkoły czynny w dniach:
  I tydzień   04.02 (środa), 06.02 (piątek)
  II tydzień   09.02 (poniedziałek), 11.02 (środa), 13.02 (piątek)
  III tydzień 18.02 (środa), 20.02 (piątek)
  IV tydzień  23.02 (poniedziałek), 25.02 (środa), 27.02 (piątek)

   

 • PRZYPOMINAMY O ZMIANIE DOWOZU DZIECI OD 02.02.2015r.
  26.01.2015

  WILCZE LASKI 7.50

  SITNO 7.35

  MIĘKOWO 7.05

  DZIKI 6.45

  SZCZECINEK 7.10

  DĘBOWO 7.20

  MOSINA 7.25

  JELENINO 7.40

 • W KARNAWALE CZAS NA BALE...
  19.01.2015

  Karnawał, czas zimowych balów i maskarad zawitał również do dzieci z naszej szkoły. W piątkowy poranek, 16 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował bal przebierańców  dla uczniów kl. 0-VI. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, kowboi i rycerzy. Jak na prawdziwy bal przystało mieliśmy również wodzireja, który zabrał nas w muzyczną podróż. Podczas balu rodzice uczestniczący we wspólnej zabawie nagrodzili najciekawsze stroje karnawałowe. Największą niespodzianką dla wszystkich uczniów było otrzymanie paczek mikołajkowych zorganizowanych przez Radę Rodziców a sfinansowanych przez następujące osoby:

   

  1. Koło Łowieckie PZŁ  „Ostoja”
  2. Bakuła Jan
  3. Dacio Daniel
  4. Kuc Jan
  5. Mincewicz Marcin
  6. Nowacki Tomasz
  7. Protas Małgorzata
  8. Skałecki Jan
  9. Świrski Jan
  10. Zagrodnik Stanisław

  Wszystkim sponsorom, Radzie Rodziców i nauczycielom bardzo dziękujemy za pomoc przy organizacji zabawy.

                                                 Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:  B. Steffen, M. Stefaniak

strona: