Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Turowie

 

Nawigacja

 • MISTRZOSTWA GMINY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  Dnia 9.10.2014 r. w Gwdzie Wielkiej odbyły się Mistrzostwa Gminy w Indywidualnych Biegach  Przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z terenu Gminy Szczecinek.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  1.Goszczyńska Wiktoria      

  2. Kopczyńska Daria            

  3. Sobolczyk Martyna         

  4. Tomaszewska Eliza         

  5. Wit Anna

  6.  Góźdź Dominik

  7. Stawowczyk Szymon

  8. Stępień Michał

  9. Wasilczyszyn Jakub

  10. Wyszomirski Mikołaj

  Po zaciętej walce o jak najlepszy czas i miejsce przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa wśród dziewcząt Daria Kopczyńska zajęła II miejsce a Anna Wit  III miejsce. Wśród chłopców Michał Stępień zajął I miejsce a Dominik Góźdź zajął VI miejsce. Tym samym uczniowie ci awansowali do Mistrzostw Powiatu w  Indywidualnych Biegach Przełajowych , które zostaną przeprowadzone na wiosnę w Parchlinie koło Barwic. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły życząc dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                                                       Leszek Turkowski

 • SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT
  01.10.2014

  Dnia 29.09.2014 r. w Lesie Klasztornym w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w  sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt.

  Naszą szkołę reprezentowały:

  1.Dziwota Katarzyna

  2.Goszczyńska Wiktoria

  3. Kopczyńska Daria

  4. Łojek Danuta

  5. Michalak Wiktoria

  6. Sobolczyk Martyna

  7. Tiede Narina

  8. Tomaszewska Eliza

  9. Wit Anna

  10.Zelmanowska Alicja

  Po zaciętej walce o jak najlepszy czas przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa, reprezentacja szkoły dziewcząt zajęła IV miejsce. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły życząc dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                                        Opiekun Leszek Turkowski

   

 • DRUŻYNOWY CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY CHŁOPCÓW
  01.10.2014

  Dnia 26.09.2014 r. w Szkole Podstawowej w Żółtnicy odbyły się Mistrzostwa Gminy w drużynowym czwórboju lekkoatletycznym chłopców.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  1. Lange Norbert

  2. Sokołowski Alan

  3. Stępień Michał

  4. Stawowczyk Szymon

  5.Waszczuk Kacper

  6. Wyszomirski Mikołaj

  Po zaciętej walce o jak najlepsze wyniki w każdej konkurencji, przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa, w rywalizacji wielobojowej nasza reprezentacja szkoły chłopców zajęła II miejsce. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, gratulujemy  chłopcom wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

                                                                               Opiekun Leszek Turkowski

 • DRUŻYNOWY CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY DZIEWCZĄT
  01.10.2014

  Dnia 23.09.2014 r. w Szkole Podstawowej w Żółtnicy odbyły się Mistrzostwa Gminy w drużynowym czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt.

  Naszą szkołę reprezentowały:

  1.Dziwota Katarzyna

  2.Kopczyńska Daria

  3.Kowalska Kinga

  4.Sobolczyk Martyna

  5.Tiede Narina

  6.Wit Anna

  Po zaciętej walce o jak najlepsze wyniki w każdej konkurencji, przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa w rywalizacji wielobojowej nasza reprezentacja szkoły dziewcząt zajęła I miejsce, tym samym uzyskując  awans do Mistrzostw Powiatu. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, gratulujemy  dziewczętom wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                                          Opiekun Leszek Turkowski

 • ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW
  29.09.2014

  2 października 2014 roku obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy.  W imieniu Zespołu  Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Szczecinku i SAPIKU  zapraszamy wszystkich rodziców  w tym dniu do kina Wolność w Szczecinku na otwarte spotkanie edukacyjno-profilaktyczne, które rozpocznie się o godz. 11.00. Podczas spotkania nie zabraknie tematycznych bloków edukacyjnych, poświęconych konkretnym zagadnieniom, takim, jak: „Cyberprzemoc” (blok edukacyjno-filmowy), „Czym jest przemoc, jakie są jej rodzaje i skutki” oraz „Jak i kiedy reagować na przemoc, rodzaje  i możliwości pomocy i wsparcia”. Będzie również możliwość przeprowadzenia indywidualnych konsultacji z członkami Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Link  http://temat.net/artfoto/19609/przemoc-001.jpg

                                                Koordynator ds. bezpieczeństwa Aneta Robak

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM
  22.09.2014

  22 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Policjantami z Komendy Powiatowej w Szczecinku. Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas O-III. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Pan policjant uczulił także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Przypomniał, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy mają ukończone 12 lat. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Następnie z p. policjant spotkał się z uczniami klas IV –VI.

  Podczas spotkania przekazał uczniom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa:

          w ruchu drogowym

          w drodze do i ze szkoły

          w Internecie

          w kontaktach z obcymi

          podczas zabawy

  Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali  pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Policjant poinformował także uczniów, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości poprzez Internet, należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, nie należy przyjmować niczego od osób obcych. Te oraz wiele innych zasad zostały przypomniane dzieciom. Podczas spotkania uczniowie także mieli okazję do czynnego udziału w zajęciach poprzez możliwość zadawania pytań, na które prowadzący udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

  Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie  i zapraszamy częściej do naszej szkoły !

 • PROJEKT UNIJNY.„Modernizacja i doposażenie oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych’’ w Gminie Szczecinek
  22.09.2014

  Nasza szkoła otrzymała następujące doposażenie z  systemowego projektu unijnego „Modernizacja i doposażenie oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Szczecinek. Realizacja projektu obejmowała

   

   

  1. Dostawę pomocy dydaktycznych i zabawek
  2. Dostawę wyposażenia meblowego
  3. Dostawę sprzętu elektronicznego i multimedialnego
  4. Dostawę sprzętu AGD
  5. Dostawę i montaż rolet okiennych
  6. Dostawę i montaż obudowy grzejników
  7. Organizację placów zabaw

  Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX - Rozwój wykształcenia  i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. 1.Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.

   

 • " Dzwonek na drugie śniadanie".
  19.09.2014

  We wrześniu - wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2014/2015 - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki została zgłoszona do Konkursu Promocyjnego „Dzwonek na Drugie Śniadanie”. Każda szkoła podstawowa może zgłosić tylko jedną pracę wykonaną przez uczniów. Organizatorem konkursu jest „MGD”– GMW Sp. z o.o. z siedzibą w Wadowicach. Do konkursu może zgłosić się każda szkoła podstawowa, która zaloguje się na stronie http://popierwsze.kubus.pl i zgłosi swój Manifest Drugiego Śniadania. Według organizatorów - zadaniem uczniów biorących udział w konkursie jest przygotowanie ilustracji jednego z haseł Manifestu Drugiego Śniadania w formie zewnętrznej dekoracji szkolnego budynku. Cele konkursu promocyjnego Kubusia wpisują się w działania naszej szkoły dotyczące bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowego trybu życia naszych uczniów.

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
  04.08.2014

  1 września 2014r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Turowie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Szczecinek p. Janusz Babiński i p. dyrektor ZEAS-u Hanna Molendowska. Galę prowadzili uczniowie klas V i VI, którzy przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny wspominając minione wakacje oraz przypomnieli w kilku słowach 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 20014/2015 dokonała Dyrektor  Szkoły Podstawowej pani Wiesława Pakulniewicz. Szczególne słowa skierowała do najmłodszych dzieci z oddziału przedszkolnego i pierwszoklasistów. Zwróciła się również do uczniów klasy VI przypominając jak ważny rok przed nimi. Rodziców zaś zapewniła , iż wszyscy uczniowie są pod dobrą opieką, gwarantującą im bezpieczeństwo i kompetentne przekazywanie wiedzy. Po  powitaniu uczniów i przemówieniu pani Dyrektor , Wójt Gminy życzył wszystkim uczniom wytrwałości i sukcesów w nauce oraz ofiarował im w prezencie piękne piłki i maskotki.  Po wyprowadzeniu sztandaru uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych. W tym roku najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego będą się uczyli w pięknie odnowionej sali . Pierwszoklasiści otrzymali darmowe podręcznik, które przygotowało dla nich Ministerstwo Edukacji Narodowej. W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wiele zadowolenia i sukcesów.

 • Po raz ostatni zadżwięczał dzwonek...
  27.06.2014

  Życzymy wszystkim, aby rozpoczęte wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Wypoczywajcie, realizując wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania. Życzymy wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi, nawiązywaniu nowych wartościowych przyjaźni, Wróćcie w nowym roku szkolnym z zapasem sił do nauki, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.

  Dyrektor Szkoły Podstawowej: Wiesława Pakulniewicz, Grono Pedagogiczne.

 • Bo wakacje wyczekane, czy deszczowe, czy słoneczne mogą być też niebezpieczne !!!
  27.06.2014

  „10 ZASAD BEZPIECZNYCH WAKACJI" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

  1.    Dokładnie myj ręce mydłem pod bieżącą wodą przed posiłkami, a już bezwzględnie po każdym skorzystaniu z toalety.

   2.    Dbaj o higienę osobistą. Unikaj używania wspólnie z innymi osobami ręcznika, grzebienia i przyborów toaletowych.

   3.    Starannie myj owoce i warzywa przed jedzeniem, najlepiej pod bieżącym strumieniem wody. Pamiętaj o zabezpieczeniu żywności przed muchami.

   4.    Unikaj kupowania lodów i ciastek pochodzących z nieznanych źródeł i przygodnych sprzedawców.

   5.    Nie przechowuj poza lodówką środków spożywczych łatwo ulegających zepsuciu (ciastek z kremem, jogurtów, kefirów, serków, wędlin) – może spowodować to wystąpienie zatrucia pokarmowego

   6.    Nie spożywaj żywności z objawami nieświeżości lub zepsucia (zmieniony zapach, barwa, konsystencja , itp.).

  7.    Pij tylko wodę przegotowaną lub butelkowaną.

   8.    Korzystaj tylko z kąpielisk odpowiednio zorganizowanych i zawsze pod opieką osób dorosłych. Mimo, że umiesz pływać, nie przeceniaj swoich umiejętności. Zachowaj umiar w przebywaniu na słońcu - noś nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, stosuj kremy z filtrami ochronnymi.

   9.    Noś odpowiednią odzież w lesie zakrywającą jak najwięcej części ciała. Po wizycie w lesie dokładnie obejrzyj całe ciało. Jeżeli zauważysz kleszcza, zwróć się o pomoc w jego usunięciu.

   10.    W każdym przypadku gdy poczujesz, że coś ci dolega lub źle się czujesz, zgłoś to swoim opiekunom, im szybciej zostanie udzielona ci fachowa pomoc tym szybciej wrócisz do zdrowia.

                                                                                     Autor : Izabela Rudy 

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
  27.06.2014

  27 czerwca 2014 r. o godz. 800 odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną  Pani dyrektor Wiesława Pakulniewicz  przywitała zaproszonych gości, rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne słowa uznania skierowała do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie. Następnie wręczyła uroczyście świadectwa z wyróżnieniem i nagrody za wzorową frekwencję. Uczniom, którzy zapracowali na świadectwo z czerwonym paskiem wręczyła również piękne nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Uroczystość ta stała się również okazją do nagrodzenia wybitnych sportowców, laureatów konkursów przedmiotowych oraz osób, które aktywnie przyczyniły się do pracy na rzecz szkoły. Kolejnym punktem porannej uroczystości była ceremonia przekazania sztandaru. Uczniowie kl. VI przekazali insygnia i sztandar nowemu składowi pocztu – uczniom klasy V. Następnie uczniowie udali się do sal lekcyjnych na ostatnie w tym roku spotkanie z wychowawcami na którym po raz kolejny usłyszeli zasady zachowania się podczas letniego wypoczynku w ramach akcji ,, Bezpieczne Wakacje’’.

 • POBYT UCZNIÓW SP TUROWO W OŚRODKU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W LIPIU.
  24.06.2014

  W dniach 20 - 21.06.2014r. uczniowie klas 4-6 z naszej szkoły wzięli udział w 2 dniowych warsztatach w Ośrodku Edukacyjno- Ekologicznym w Lipiu,  realizowanych  w ramach projektu pn. „Rekultywacja składowisk odpadów komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty oraz gmin sąsiednich”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Celem warsztatów było podnoszenie świadomości ekologicznej i kształtowanie  postaw ekologicznych  dzieci w zakresie prawidłowej gospodarki odpadami. W pierwszym dniu pobytu uczniowie oprócz udziału w warsztatach tematycznych  mieli  okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych, na których poznawali metody określania zanieczyszczeń np. obserwując krople wody pod mikroskopami.  Po kolacji wzięli udział w zabawach twórczych i aktywizujących ruch na świeżym powietrzu,  prowadzonych przez świetnie wyszkolonego animatora gier i zabaw dydaktycznych.  Dzieci m.in. miały za zadanie zbudować  szałasy w lesie, wykorzystując do tego celu tylko  te  materiały, które  znalazły na wyznaczonym terenie. Chętni uczniowie mogli przejść po linie rozwieszonej wzdłuż rzeki, inni - postrzelać do celu z wiatrówki,  ,,pod  fachowym okiem opiekuna”. W drugi dzień  wyruszyliśmy na wycieczkę do składowiska odpadów  w  Szczecinku oraz do Parku Owadów w Lubnicy. Pomimo niesprzyjającej pogody  dzieci  miały okazję przyjrzeć się z bliska punktom  selektywnego zbioru odpadów. W Lubnicy natomiast oprócz ciekawostek na temat różnych przedstawicieli owadów uczniowie mogli uczestniczyć w zabawach na świeżym powietrzu, mi. in.:  pływali  na gumowych  pontonach, zjeżdżali z dmuchanych pałaców, skorzystali z placu rekreacyjnego. Po tak urozmaiconych zajęciach apetyty dzieciom dopisywały. Posiłki zapewnił również organizator  zielonych  kolonii. Dziękujemy serdecznie.

 • ,,Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek”
  24.06.2014

  W dniu 22  czerwca 2014 roku odbył się na terenie boiska wiejskiego w Turowie piknik szkolny zorganizowany przez nauczycieli, uczniów  Szkoły Podstawowej  i Publicznego Gimnazjum oraz ich rodziców. Celem pikniku było zintegrowanie społeczności szkolnej i lokalnej oraz powitanie lata. Dla dzieci, ich rodziców oraz gości przygotowano wiele atrakcji. Uczestnicy naszego pikniku mogli wziąć udział w różnorodnych zabawach, grach sportowych, konkursach i zawodach. Młodsi uczestnicy mieli możliwość pojeżdżenia na kucykach, zabawy w dmuchanym zamku oraz skokach na trampolinie. Dzieci mogły skorzystać z pomocy  uczniów z gimnazjum i ozdobić twarz  kolorowymi rysunkami oraz bawić się wielkimi mydlanymi bańkami. Rodzice naszych uczniów przygotowali stoisko ze słodkimi wypiekami, kawą i herbatą,  panie ze stołówki ugotowały  pyszny bigos i grochówkę oraz kiełbaski z grilla. Szczególną frajdą dla dzieci  była wata cukrowa oraz spacerujące dwie Myszki Miki rozdające z koszyczka słodkie lizaki. Na naszym pikniku nie było przegranych, każdy zawodnik  otrzymywał słodki upominek oraz los upoważniający do losowania głównych nagród. Dzieci mogły również  wygrać  upominek lub maskotkę biorąc udział w loterii fantowej.  Oprawę muzyczną pikniku przygotował i prowadził Wójt Gminy Szczecinek Pan Janusz Babiński, który był również fundatorem słodyczy dla każdego dziecka uczestniczącego w pikniku. Nagrody dla uczestników zabawy ufundował również pan Stanisław Zagrodnik- Radny naszej gminy. Na zakończenie pikniku rozlosowano wśród  dzieci i ich rodziców nagrody. Piknik  okazał się wspaniałą imprezą integrującą rodziców, dzieci i grono nauczycielskie. Zarówno rodzice jak i dzieci świetnie się bawili. Tego typu imprezy z pewnością pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych, integrują rodziców z placówką , do której uczęszcza dziecko.  Są doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu i promują wizerunek szkoły.

  Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w organizację i licznie przybyłym uczestnikom.

   

 • PIERWSZE PRAWO JAZDY
  13.06.2014

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przygotowania się merytorycznie w celu uzyskania w praktyce karty rowerowej. W miesiącu czerwcu uczniowie klasy IV zdawali egzamin na kartę rowerową wykazując się wiedzą teoretyczną i praktyczną. Celem egzaminów teoretycznych było sprawdzenie wiedzy uczniów dotyczącej znajomości przepisów ruchu drogowego, a w części praktycznej sprawdzenie umiejętności jazdy na rowerze. Zadaniem uczniów było poprawne przejechanie toru przeszkód z zachowaniem przepisów ruchu drogowego. Na trasę przejazdu składał się slalom z sygnalizowaniem wykonywanych manewrów, zatrzymanie przed przejściem dla pieszych, zatrzymanie przed znakiem STOP, omijanie oraz ,,ósemka’’. Organizatorem egzaminu była Pani Krystyna Ludwiczak. Wszystkim gratulujemy i życzymy szerokiej drogi!!!!

 • KONKURS PLASTYCZNY ,,JAK LEŚNICY DBAJĄ O LAS’’
  12.06.2014

  Uczennica klasy V Daria Kopczyńska zajęła I miejsce w konkursie plastycznym pt. ,,Jak leśnicy dbają o las’’. Organizatorem konkursu były Lasy Państwowe Nadleśnictwa Czarnobór.

          Gratuluję i życzę dalszych sukcesów: Krystyna Ludwiczak

 • ,,MALI PODRÓŻNICY'' TO MY!!!
  11.06.2014

  ,,Prawdziwi podróżnicy – to ci, którzy podróżują”, więc uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki Turowie wybrali się w podróż, choć krótką, lecz bogatą w atrakcje. 58 osobowa grupa uczniów z klas I-III, wraz z opiekunami: Kamilą Jakubowską, Beatą Kaszuba, i Teresą Salamon 11 czerwca, przy pięknej pogodzie i świetnych humorach udała się na wycieczkę. Najpierw odwiedzili Schronisko Dla Zwierząt w Szczecinku. Wycieczka poprzedzona była zbiórką produktów potrzebnych zwierzętom tj.: sucha karma, oraz zabawki dla psów i kotów, miski, koce. Dzieci poznały pracę schroniska od wewnątrz, zasady tam panujące jak i wytyczne dotyczące oddania zwierzęcia pod opiekę schroniska jak i jego adopcji. Po schronisku oprowadzała uczniów przemiła pani, która pokazywała w jakich warunkach żyją zwierzęta. Opowiedziała również wiele ciekawych historii na temat przebywających tam zwierząt. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie zwierzęta zadając wiele ciekawych pytań. Akcja ta doszła do skutku dzięki wrażliwości dzieci i ich rodziców, dlatego wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!!! Następnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Nadleśnictwie Czarnobór. Celem były spotkanie z pracownikami nadleśnictwa i zwiedzanie Dziupli Ekologicznej. Dzieci wysłuchały interesujących wiadomości o zwierzętach, roślinach, owadach. Obejrzały ciekawe eksponaty. Odbyły również spacer ścieżką ekologiczną. Wysłuchały ciekawostek o rosnących tam drzewach i roślinach. Każdy uczeń w nagrodę za wzorowe zachowanie otrzymał od pracowników nadleśnictwa przepiękną książkę o tematyce przyrodniczej. Na zakończenie wycieczki dzieci upiekły kiełbaski przy ognisku. Zmęczone ale bogatsze w wiadomości wróciły do szkoły.

   

    Teresa Salamon

 • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI I Z PRZYRODY ,,PANDA”
  10.06.2014

  Kolejny sukces naszych uczniów. W konkursach ogólnopolskich  zorganizowanych przez Centrum Edukacji Szkolnej z matematyki  i  z przyrody uczniowie klas 4- 6 uzyskali bardzo dobre wyniki.  Z testów konkursowych z obu przedmiotów można było zdobyć maksymalnie  po 60 punktów.

   Z  matematyki  najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali następujący uczniowie: Wróbel K. z kl. V – 13 miejsce (48 pkt) Robak  P.  z kl. V -16 miejsce (45 pkt), Kołodziejczak M. z kl. 4 - 16 miejsce (45 pkt), Lange N. z  kl. 4 - 17 miejsce (44 pkt), Szabałowski W. z  kl. 6 - 21 miejsce (40 pkt), Najlepsze wyniki z przyrody uzyskali:Kołodziejczak M. kl. 4 - 19  miejsce  (42 pkt), Wilińska P.kl. 4 - 20  miejsce  (41 pkt), Tiede N. kl. 4 - 21  miejsce  (40 pkt), Robak P. kl. 5- 22  miejsce  (39 pkt)

  Należy nadmienić, iż w Polsce uczniowie z kl. 4-6 z matematyki uzyskiwali minimalną liczbę punktów wahającą się od 4 do 6, natomiast średnia liczba punktów: od 34 do 35. W naszej szkole najmniejsza liczba punktów wyniosła: 22 pkt, a średnia w/w klas: 37 pkt.

  Z przyrody wystąpiła podobna sytuacja:

   

  W Polsce

  W SP  Turowo

  - najmniejsza liczba punktów w klasach 4 – 6  wahała się od 8 do 12,

   

  - najmniejsza liczba punktów w klasach 4 – 6 wahała się od 18 do 24,

   

  -  średnia  punktów  klas  4 – 6 : od 33 do 36

   

  -  średnia  punktów  klas  4 – 6 : od 31 do 39

   

   

  Gratuluję wszystkim uczestnikom bardzo dobrych wyników  w obu konkursach i życzę dalszych sukcesów !!!

                                                          Szkolny koordynator konkursu z matematyki i z przyrody:  Jadwiga Sikora

 • WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. ,, AKTYWNOŚĆ, ZDROWIE, RADOŚĆ ”
  09.06.2014

  WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt ,, AKTYWNOŚC, ZDROWIE, RADOŚĆ ” zorganizowanego przez

  Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Szczecinku z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu

  I MIEJSCE – SOBOLCZYK  MARTYNA - uczennica kl.4

  wyróżnienie -  SOBOLCZYK  JULIA       - uczennica kl.4               

          koordynator szkolny: Jadwiga Sikora

 • DZIEŃ MATKI I DZIEŃ OJCA
  03.06.2014

  30.05.2014r. odbyła się w sali wiejskiej uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, a przygotowaliśmy ją razem z Paniami ze Stowarzyszenia "Turowianki". Uczniowie naszej szkoły  pod kierunkiem p. Marioli Stefaniak zadbali o dekorację sali. Program artystyczny został przygotowany przez p. Annę Manikowską we współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej p. Kamilę Jakubowską, p. Teresę Salamon i p. Beatę Kaszubę. Uczniowie klas I-IV słowem, muzyką i tańcem wyrazili miłość do swoich rodziców. Program artystyczny przygotowali również gimnazjaliści, zespół "Turowianki" oraz pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej. Występy  wywołały gorące brawa i aplauz widowni. Główne organizatorki  tej wspaniałej uroczystości - panie ze Stowarzyszenia "Turowianki" ugościły  licznie przybyłych gości  pysznymi wypiekami. Za to składamy im serdeczne podziękowania. W gronie gości zaproszonych byli: Wójt Gminy Szczecinek- Pan Janusz Babiński, dyrektor ZEAS Gminy Szczecinek- Pani Hanna Molendowska, dyrektorzy  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz radni z Turowa.  
  Wójt Gminy Szczecinek Pan Janusz Babiński  złożył przybyłym  serdeczne życzenia i obdarował wszystkie Mamy słodkościami. Impreza była  bardzo udana- nasze Mamy nie spodziewały się takiego bogatego w wydarzenia spotkania ze swoimi pociechami.
                                                                   Kamila Jakubowska