Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Turowie

 

Nawigacja

 • MISTRZOSTWA REGIONU KOSZALIN „A” W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT 2015/16

 • WITAJ WIOSNO!
  25.03.2016

  22 marca 2016 roku w naszej szkole powitaliśmy Panią Wiosnę. Uczniowie ubrali się w wiosenne barwy- zielone stroje i emblematy. Na pierwszej lekcji odbył się krótki apel, na którym został odczytany list do dzieci oraz przedstawiono zadania do wykonania przez każdą klasę. Uczniowie malowali plakaty o tematyce wiosennej, pisali wiersze, uczyli się piosenkio Wiosny oraz przedstawiali swoją klasową Panią Wiosnę.  Do każdej klasy przydzieleni byli „opiekunowie” z  klasy VI, która prowadziła całą uroczystość.  Podsumowanie odbyło się na holu, na którym każda klasa prezentowała swoje prace plastyczne, wiersze oraz przedstawiała panią Wiosnę. Najbardziej uczniom podobał się występ  Pań Wiosenek - każda otrzymała  burzę oklasków i wiwaty. Koleżanki były pięknie przebrane w kolorowe szaty z różnorodnymi atrybutami: kapelusikami i koszami z kwiatami.  Po podsumowaniu i ocenie „ prac” uczniów na najwyższą szkolną notę, czyli 6, dzieci wyszły pożegnać się z Marzanną, odszukać „wiosenne” znaki (bibułkowe kwiatki) i bawić się na świeżym powietrzu.  Marzanna spłonęła, znaki Wiosny zostały odnalezione- nadeszła pora roku, która przybliży nas do wakacji, zabaw na boisku, przebywaniu na świeżym powietrzu. 

 • JANUSZ CHOMONTEK W NASZEJ SZKOLE
  23.03.2016

   "Najważniejsza jest nauka , pomoc rodzicom, szacunek dla nauczycieli i rozwijanie swoich pasji"

  Z takim przesłaniem 23 marca 2016 odwiedził Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki  w Turowie Pan Janusz Chomontek. Janusz Chomontek karierę wyczynową rozpoczął w 1989. Od tego czasu aż 19 razy ustanawiał i pobijał rekordy Guinnessa. Międzynarodową sławę zdobył we Włoszech, kiedy pobił rekord 7 tys. odbić piłki należący do Diego Armando Maradony, podbijając piłkę 35 tys. razy. Dzieci miały możliwość zobaczyć, jego umiejętności w podbijaniu piłką, oraz same uczestniczyły w konkursie sprawnościowym
  .

 • ŚWIĘTO JABŁKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W TUROWIE
  24.03.2016

  15 marzec 2016 roku to dzień, który zapewne na długo pozostanie w pamięci uczniów Szkoły Podstawowej w Turowie. Tego dnia  obchodziliśmy ,,Święto jabłka’’ dzięki wsparciu Agencji Rynku Rolnego w ogromne ilości tych owoców. Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowego odżywiania się, a przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie i zachęcenie do codziennego spożywania jabłek. Tego dnia cała społeczność szkolna zebrała się na dolnym holu, aby uczestniczyć w tym ciekawym wydarzeniu. Każdy uczeń w szkole miał swój udział w przygotowaniu święta. Każda klasa przygotowała zdrowe potrawy z jabłek. Przyrządzone potrawy były bardzo różnorodne, uczniowie wykazali się dużą inwencją twórczą, a przede wszystkim zdolnościami kulinarnymi oraz wiedzą o prozdrowotnych zaletach jabłek. Na stołach stały pyszne jabłeczniki, surówki z jabłka i marchwi, sałatki owocowo-warzywne, owocowe szaszłyki, ciasteczka z tartymi jabłkami oraz soki owocowe i warzywne. Ciekawe informacje o dobroczynnych  właściwościach warzyw i owoców zawierały transparenty przygotowane przez każdą klasę. Rywalizacji nie było końca, słychać było okrzyki, w których uczniowie zachęcali do dostarczania, naszym organizmom witamin, poprzez spożywanie warzyw i owoców. Wszyscy uczniowie wspaniale prezentowali przygotowane przez siebie informacje. Na koniec wszyscy przystąpili do degustacji smacznych i zdrowych potraw. Był to bardzo ciekawy, udany i zdrowo spędzony dzień.

 • 19.03.2016

  Nasza szkoła w ramach promocji czytelnictwa bierze udział w różnego rodzaju akcjach mających na celu zachęcenie uczniów do częstego sięgania po książki lub czasopisma. Jedną z nich jest wystawa książek na holu dolnym i górnym pt.  „Przygarnij mnie” . Celem tej akcji było zachęcenie uczniów do sięgania po książki w czasie wolnym od nauki np. podczas długiej przerwy. Stoliki z podarowanymi przez rodziców i uczniów książkami często są odwiedzane, dzieci przeglądają pozycje, chętnie biorą do domu, aby dokończyć je czytać w spokoju i ciszy. W I półroczu uczniowie wypożyczali książki i lektury w bibliotece szkolnej. Podsumowaniem czytelnictwa był konkurs rysunkowy dla najmłodszych, natomiast starsi wzięli udział w konkursie pięknego czytania na głos. Dyrektor szkoły pani Wiesława Pakulniewicz ufundowała dwa puchary „przechodnie”, które otrzymały klasy najczęściej odwiedzające bibliotekę, wypożyczające i czytające książki. Puchary zostały wręczone klasie II i IV na uroczystym apelu podsumowującym nasze osiągnięcia. 

 • INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA SZKOŁY im. TADEUSZA KOŚCIUSZKI - „SZKOŁA POMNIK 1000 - LECIA PAŃSTWA POLSKIEGO” W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH „ WILKÓW”
  18.03.2016

  W ramach przygotowania do obchodów  1050-lecia powstania Państwa Polskiego Pan Leszek Turkowski w dniach od 15.03 i 16.03.2016 r.  przygotował i przeprowadził w Szkole Podstawowej  w Turowie w ramach SIS  Indywidualne Mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych  „WILKÓW” dziewcząt i chłopców w celu uczczenia zbliżającej się rocznicy obchodów 1050 - lecia powstania Państwa Polskiego (14.IV), insurekcji  kościuszkowskiej (24.III), oraz pamięci „Żołnierzy Wyklętych” (1.III). W zawodach wzięło udział  60-cioro dziewcząt i chłopców z klas IV-V-VI, na tradycyjnym dystansie biegu wokół obiektów naszej szkoły. Po zaciętej walce, w sportowej atmosferze przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa w klasyfikacji ogólnej miejsca na podium zajęli wśród:

   Dziewcząt:                                                           Chłopców:

  I -  Tomaszewska Wiktoria kl. IV   I - Góźdź Dominik kl. V

  II - Sobolczyk  Martyna  kl. VI       II - Kowalski Michał kl. V i Lech Rafał kl. VI

  III - Sobolczyk Julia kl. VI    III - Bugaj Sebastian i Rutkiewicz Casper kl. IV

  W rywalizacji klasowej najlepsze wyniki uzyskali:

  Klasa IV- Dziewczęta: I-Tomaszewska Wiktoria, II–Wasilczyszyn Zuzanna, III – Myszak Aleksandra.

  Chłopcy: I- Bugaj Sebastian i Rutkiewicz Casper, II- Stawowczyk Antonii, III- Zieliński Szymon.

  Klasa V- Dziewczęta: I – Trębska Anna, II – Szkodzińska Patrycja, III- Zglińska Sandra. Chłopcy: I - Góźdź Dominik, II- Kowalski Michał, III- Wiśniewski Stefan.

   

  Klasa VI – Dziewczęta: I- Sobolczyk Martyna, II-  Sobolczyk Julia, III- Tiede Narina.

  Chłopcy: I-Lech Rafał, II- Achler Michał, III- Waszczuk Kacper.  

  Finaliści otrzymali puchary, medale i dyplomy,  ufundowane przez Urząd Gminy Szczecinek.

   

 • JESTEŚMY AKTYWNI I KREATYWNI!!!
  14.03.2016

  W klasie trzeciej poprzez zastosowanie  metody ,,uczymy innych’’ wychowawczyni Beata Kaszuba   zaktywowała uczniów do planowania, przygotowania oraz przeprowadzania fragmentów zajęć. Uczniowie, wchodząc w rolę uczącego, mogą podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą z innymi. Korzyści z zastosowania tej metody są obustronne – zarówno uczą się uczniowie postawieni w roli  nauczyciela, jak i odbiorcy. Poprzez  uczenie innych rozwija się u uczniów wiele umiejętności: umiejętność prezentacji, zarządzania czasem, kierowania grupą, współdziałania z innymi. Ponadto, przygotowując zadania, ćwiczenia, prezentacje dla swoich kolegów, sami muszą dokonać dokładnej analizy i syntezy własnej wiedzy i  umiejętności. Uczniowie bardzo chętnie uczą się od swoich rówieśników, poważnie traktują kolegów – nauczycieli. Są jeszcze bardziej aktywni podczas zajęć prowadzonych w ten sposób. Bardzo chętnie dzielą się swoimi umiejętnościami, mają wiele pomysłów.10.03 w klasie III fragment lekcji przygotowała i przeprowadziła Julia Goszczyńska. Uczniowie utrwalali słownictwo związane ze szkołą. Uczennica dla kolegów i koleżanek przygotowała  do rozwiązania krzyżówki. Uczniowie bardzo poważnie traktowali swoją koleżankę ,,nauczycielkę’’, aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Przeprowadzona metodą ,,uczymy innych’’ lekcja bardzo podobała się zarówno prowadzącemu ,,nauczycielowi’’ jak i uczniom. Po zajęciach następni uczniowie zgłaszali się z kolejnymi propozycjami przeprowadzenia lekcji. Wychowawczyni klasy trzeciej metodę ,, uczymy innych’’ systematycznie wdraża w swoje zajęcia, realizując projekt ,,Jesteśmy aktywni i kreatywni’’.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć.

 • MISTRZOSTWA SZKOŁY W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM „SZKOŁA POMNIK 1000 - LECIA PAŃSTWA POLSKIEGO”
  11.03.2016

   W ramach przygotowania do obchodów  1050-lecia powstania Państwa Polskiego Pan Leszek Turkowski w dniach od 29.02 do 04.03. 2016 r.  przygotował i przeprowadził w Szkole Podstawowej w Turowie w ramach SIS  Indywidualne Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

  W zawodach wzięło udział  30-cioro dziewcząt i chłopców z klas IV-V-VI, rozegrano 31 spotkań. Po zaciętej walce w sportowej atmosferze przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa w klasyfikacji dziewcząt:

  I miejsce-  Szkodzińska Patrycja klasa V

  II miejsce- Turkowska Monika klasa V

  III miejsce- Zalejasz Wiktoria klasa VI

  W klasyfikacji chłopców:

  I miejsce- Michał Kowalski klasa V

  II miejsce- Lange Norbert klasa VI

  III miejsce- Waszczuk Kacper klasa VI

  Finaliści otrzymali medale i dyplomy,  ufundowane przez Urząd Gminy Szczecinek.

 • WIELKANOCNY KONKURS PLASTYCZNY
  08.03.2016

  Dnia 08 .03 21016 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty Wielkanocny Konkurs Plastyczny na najładniejszą pisankę i palmę wielkanocną.
  Wyróżnione osoby w kategorii pisanka:
  - Wanessa Hałuszka klasa II
  - Maja Findling klasa I b
  - Jan Adamski klasa I b
  - Julia Goszczyńska klasa III
  w kategorii palma wielkanocna: 
  - Kornelia Goszczyńska klasa II
  - Klaudia Klemiec klasa I b
  - Szymon ćwikliński klasa I a
  - Roksana Protas klasa IV
  Prace wyróżnionych osób będą reprezentować naszą szkołę na Gminnym Kiermaszu Wielkanocnym, który odbędzie się 12 mara w Gwdzie Wielkiej. Pozostałe prace zostaną wyeksponowane w szkole. Wszystkie prace były bardzo ładne,ciekawe i estetycznie wykonane.Dziękujemy wszystkim , którzy wzięli udział w konkursie.
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki

 • Mistrzostwa Szczecinka „Nadzieje lekkoatletyczne 2016”
  25.02.2016

  Dnia 20.02.2016 r. w Hali Sportowej „Ślusarnia” w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Szczecinka pn. „Nadzieje lekkoatletyczne 2016” w biegu na 50m z pomiarem elektronicznym czasu biegu. Zawody zostały zorganizowane przez uznany w Polsce lekkoatletyczny klub sportowy „STS Pomerania”. Naszą szkołę w poszczególnych kategoriach wiekowych reprezentowali uczniowie z najlepszymi czasami w szkole:

  ROCZNIK 2000-2002

  CHŁOPCY; Lech R., Waszczuk K.

  ROCZNIK 2003-2004

  DZIEWCZĘTA; Sobolczyk J., Sobolczyk M., Tiede N., Tomaszewska E.

  CHŁOPCY; Wiśniewski S., Szeról M., Kowalski M.

  ROCZNIK 2005-2006

  DZIEWCZĘTA; PowęzkaA., Zglińska S., Adamczyk M., Myszk A., Wasilczyszyn Z., Tomaszewska W., Szkodzińska P.

  CHŁOPCY; Domke J., Góźdź D., Bugaj S., Bugaj J., Lewita M., Zalejasz M., Rutkiewicz C., Wasilczyszyn K.Po zaciętej walce o jak najlepszy czas przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa, reprezentanci naszej szkoły poprawili swoje rekordy życiowe a najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych zostali udekorowani przez organizatora pana A. Juniewicza medalami;

  medal złoty – Tomaszewska Wiktoria, Lech Rafał, Kowalski Michał, Góźdź Dominik

  medal srebrny - Wiśniewski Stefan, Rutkiewicz Casper

  medal brązowy – Wasilczyszyn Zuzanna, Szeról Mateusz, Domke Jakub

   Serdecznie dziękujemy organizatorowi „STS Pomerania” za perfekcyjne profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie sparingu. Reprezentantom szkoły dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz wspaniałe rekordy życiowe, życząc dalszych sukcesów sportowych.

 • ,,OD RYCERZA DO ŻOŁNIERZA''
  24.02.2016

  24 lutego 2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 5-6 -latków oraz uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Turowie  uczestniczyli w lekcji muzealnej w szczecineckim muzeum pt. ,,Od rycerza do żołnierza". Prelegentka opowiadała uczniom o zmianach jakie zaszły na przestrzeni wieków wśród walczących. Opisując ich wygląd pokazywała eksponaty mundurów, wyposażenia i broni jaką się posługiwali się walczący. Po takich zajęciach wszyscy uczniowie potrafili wymienić różnice między rycerzem a żołnierzem wskazując na ich ubiór czy rodzaj używanej broni. Doskonałym sprawdzianem okazały się prace plastyczne, których tematem była postać rycerza lub żołnierza, a które zawierały wiele elementów zasłyszanych na lekcji muzealnej. Nasza przygoda z muzeum dopiero się zaczęła. To była ciekawa i bardzo pouczająca lekcja historii.

 • MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT 2015/16
  24.02.2016

  Dnia 18.02.2016 r. w  hali sportowej w SP 4 w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa  Powiatu Szczecinek w  Mini Piłce Koszykowej dziewcząt.  W mistrzostwach brały udział reprezentacje szkół podstawowych z terenu Powiatu Szczecinek.

  Naszą szkołę reprezentowały:   Jurak Okoń Joanna, Tiede Narina, Sobolczyk Julia,  Sobolczyk Martyna, Tomaszewska Eliza, Michalak Weronika, Rak Natalia, Zelmanowska Alicja, Szkodzińska Patrycja, Turkowska Monika, Zgińska Sandra,

  Zasadniczy skład zespołu stanowiły dziewczęta  uczestniczące w zajęciach GKS „Grom Turowo”.  Po zaciętej walce w systemie „każdy z każdym”,  przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa, reprezentantki naszej szkoły zajęły I miejsce zdobywając tytuł  Mistrzowski.  Zwycięskie zespoły otrzymały puchar, medale i pamiątkowe dyplomy.   

   Serdecznie gratulujemy dziewczętom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, życząc dalszych sukcesów sportowych w  rozgrywkach w etapie rejonowym.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA
  05.02.2016

  Dnia 25.01.2016r. w Szkole Podstawowej w Turowie odbyła się piękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar  imprez szkolnych. Wszyscy uczniowie wiele dni przygotowywali występ dla swoich ukochanych babć i dziadków, aby to święto okazało się pełne uśmiechów, radości, wzruszeń i łez. Wielką pomoc wykazali rodzice uczniów, którzy przygotowali nie tylko kostiumy potrzebne do występu, ale również upiekli pyszne, domowe ciasta i torty. Ogromną tremę mieli najmłodsi „aktorzy”, którzy po raz pierwszy wystąpili przed tak wielką publicznością. Ich występ okazał się wielkim sukcesem. Wzbudził wiele dumy i radości swoich dziadków i rodziców. Klasa pierwsza zachwyciła wszystkich swoimi tańcami oraz piękną recytacją zabawnych wierszy. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej pokazali, że taniec i śpiew jest ich żywiołem. Nawet najstarsi uczniowie zaangażowali się w przygotowanie uroczystości. Zaprezentowali nie tylko dostojny „taniec dworski”, ale również zagrali utwory na flecie. Swoje umiejętności i talent pokazał Maciej Kołodziejczak, który wykonał piękny utwór na klarnecie. „Taniec śnieżynek” w wykonaniu dziewczynek z klasy drugiej okazał się gwoździem programu i spowodował wiele wzruszeń a nawet łez wśród dostojnej publiczności. Wszyscy młodzi artyści otrzymali gromkie brawa. Babcie i dziadkowie byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich wnucząt. One obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, które same wykonały. Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek oraz zabawy taneczne z wnukami. Występ naszych młodych artystów pozostanie długo w pamięci naszych ukochanych babć i dziadków. 

 • SPORTOWE FERIE
  01.02.2016

  Sportowe Ferie skierowane są  do uczniów naszej szkoły, mają na celu aktywne, ale przede wszystkim atrakcyjne spędzenie zimowej przerwy w szkole.Zajęcia sportowe odbywają się  na Orliku szkolnym lub na hali sportowej w godzinach od 9.00 do 13.00.

         ZAPRASZAMY!!!

 • UCZNIOWIE Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ OCEN W I PÓŁROCZU
  03.02.2016

  Klasa IV

  Zalejasz Marcin-5,00          

  Wasilczyszyn Zuzanna-4,75     

  Adamczyk Manuela-4,64

   Magierski Sebastian-4,64  

  Ochocimska Wiktoria-4,64          

    Rutkiewicz Casper-4,64 

  Pawęska Amelia-4,55  

  Klas V

  Kumorek Jakub -4,9     

  Turkowska Monika-4,8       

   Bryszewska Oliwia-   4,5

  Trębska Anna-4,5

  Klasa VI

  Sobolczyk Julia- 5,27          

  Sobolczyk Martyna -5,27           

   Kołodziejczak Maciej-5,18   

  Gawęcka Katarzyna -5,18     

  Tiede Narina 4,82

 • 03.02.2016

  26.01.16r. uczniowie klasy VI z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji  w Szczecinku. Tematyką  spotkania była agresja  i przemoc  wśród  rówieśników. W czasie pogadanki  połączonej  z projekcją  filmu, Rzecznik KPP – Pani  Anna Matys zapoznała młodzież  z formami   jakie  może przybierać agresja  oraz rodzajami przemocy. Wyjaśniła również co to jest cyberprzemoc  oraz jakie grożą konsekwencje za  używanie mediów elektronicznych  w celu  wyzywania, straszenia, poniżania drugiego człowieka,  publikowania  zdjęć   w Internecie lub rozsyłania  ich telefonem bez zgody właściciela  bądź podszywania się pod kogoś  na portalach społecznościowych. Pani Rzecznik uwrażliwiała młodych internautów na takie formy przemocy i uczyła ich jak reagować na w/w sytuacje. Bardzo dziękujemy za przekazanie młodzieży interesujących spostrzeżeń oraz fachowych uwag dotyczących  tak ważnych  i aktualnych  tematów.

                                                                                          

   

 • MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RECZNEJ DZIEWCZĄT 2015/16
  03.02.2016

  Dnia 21.01.2016 r. w  hali sportowej w SP 4 w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa  Powiatu Szczecinek w  Mini Piłce Ręcznej dziewcząt.  W mistrzostwach brały udział reprezentacje szkół podstawowych z terenu Powiatu Szczecinek.

  Naszą szkołę reprezentowały:  

  Gawęcka Katarzyna, Jurak Okoń Joanna, Tiede Narina, Sobolczyk Julia,  Sobolczyk Martyna, Tomaszewska Eliza, Michalak Weronika  Rak Natalia, Zelmanowska Alicja, Szkodzińska Patrycja, Turkowska Monika, Zgińska Sandra, Szporak Milena, Adamczyk Manuela, Powęzka Amelia, Tomaszewska Wiktoria.

       Po zaciętej walce w systemie „każdy z każdym”, nie przegrywając żadnego spotkania, przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa, reprezentantki naszej szkoły zajęły II miejsce zdobywając tytuł Vice Mistrzowski.  Zwycięskie zespoły otrzymały puchar, medale i pamiątkowe dyplomy.   

   Serdecznie gratulujemy dziewczętom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, życząc dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                                                      

 • SZKOLNE JASEŁKA
  13.01.2016

  Tradycją Szkoły Podstawowej w Turowie są coroczne jasełka przygotowywane przez naszych uczniów. Nie inaczej było w tym roku: 17 grudnia 2015 r. na hali sportowej naszej szkoły zebrali się zaproszeni goście, wśród których byli: Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas, radni, sołtysi, mieszkańcy Turowa oraz rodzice uczniów. Goście mogli skosztować pysznych ciast oraz kupić ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów i rodziców.

  Wieczór i piękna sceneria wprowadziła zgromadzoną publiczność w magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali szkolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami wykonanymi przez uczniów naszej szkoły wspólnie ze zgromadzonymi gośćmi. Po części artystycznej głos zabrał wójt Ryszard Jasionas, który złożył wszystkim świąteczne życzenia obdarowując uczniów słodyczami.

  Tegoroczną niespodzianką okazał się występ wszystkich pracowników szkoły, którzy zaśpiewali zgromadzonym gościom kolędę oraz złożyli życzenia świąteczne. Gościom przekazano również Betlejemskie Światełko Pokoju, które otrzymaliśmy od harcerzy ZHP Szczecinek.

 • MISTRZOSTAWA SZKOŁY W HALOWYCH MIN ZESPOŁOWYCH GRACH SPORTOWYCH 2015
  13.01.2016

  W grudniu 2015 roku w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych  odbyły się halowe Mistrzostwa  Szkoły w Mini Zespołowych Grach Sportowych dziewcząt i chłopców klas IV-V-VI.  W mistrzostwach brało udział  50 uczniów rywalizując w mini grach ( piłka nożna, piłka ręczna, piłka koszykowa). Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej walce w każdym spotkaniu  przestrzegając zasad sportowego współzawodnictwa,  przy dużym aplauzie zgromadzonych kibiców, w poszczególnych grach  reprezentacje klas zajęły następujące miejsca:

  DZIEWCZĘTA.

  Piłka Ręczna - 1 miejsce klasa VI,  2 miejsce klasa V,  3 miejsce klasa IV

  Piłka Koszykowa – 1 miejsce klasa VI,  2 miejsce klasa V,  3 miejsce klasa IV

  Piłka Nożna – 1 miejsce klasa VI,   2 miejsce klasa V,  3 miejsce klasa IV

  CHŁOPCY.

  Piłka Ręczna – 1 miejsce klasa VI,  2 miejsce klasa V,  3 miejsce klasa IV

  Połka Koszykowa – 1 miejsce klasa V, 2 miejsce klasa VI, 3 miejsce klasa IV

  Piłka nożna – 1 miejsce klasa V, 2 miejsce klasa VI, 3 miejsce klasa IV

       Zwycięskie zespoły otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy Szczecinek.    

       Serdecznie dziękujemyy za zaangażowanie uczestnikom jak i kibicom rozgrywek, życzymy  dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                                                     

 • PLEBISCYT NA NAJPOULARNIEJSZEGO SPORTOWCA SZKOŁY 2015 ROKU
  08.01.2016

   Dnia 17.12.2015 r.  w Szkole Podstawowej w Turowie wśród uczniów został przeprowadzony plebiscyt na najpopularniejszego sportowca szkoły w roku  2015. 

  Za najbardziej popularnych sportowców przeważającą liczbą głosów zostali  wybrani : v wśród dziewcząt - PATRYCJA SZKODZIŃSKA z kl. V, vice najpopularniejszymi sportsmenkami zostały  TIEDE NARINA i ZELMANOWSKA ALICJA z kl. VI  v wśród chłopców - WIŚNIEWSKI STEFAN z kl. V, vice najpopularniejszymi sportowcami zostali  BUGAJ SEBASTIAN z kl. IV  i  MASTYŁA KAMIL z kl. VI

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom plebiscytu uznania wśród społeczności naszej szkoły, życząc dalszych sukcesów sportowych.

  Laureatom plebiscytu zostały wręczone pamiątkowe puchary, medale, dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy Szczecinek.

                                                                                                                                  

strona: